وزیر راه و شهرسازی:نیازمند ساخت بنادر بیشتر در جنوب کشور هستیم

وزیر راه و شهرسازی گفت: در زمینه بنادر هرمزگان، علاوه بر بندر شهید رجایی نیازمندیم بنادر دیگری در ساحل جنوب ایران ایجاد شود، چون تمرکز جمعیتی در بندرعباس می تواند مشکلاتی ایجاد کند و باید نقاط متعدد توسعه در ساحل داشته باشیم.

به گزارش سی نیوز، عباس آخوندی افزود: رئیس جمهوری دستور توسعه بندرجاسک را صادر کرده و بندرلنگه هم قابل توسعه است. توسعه بنادر دیگر در این استان هم می‌تواند مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: ما کریدور توسعه‌ای را طراحی کرده‌ایم که از منطقه چابهار و شرقی‌ترین نقطه ساحل جنوبی ایران تا غربی‌ترین منطقه این ساحل در خرمشهر امتداد دارد؛ این محور در حال توسعه است، فقط باید این محور ساحلی را توسط بزرگراه‌ها به هم متصل کنیم. البته در این خصوص اقدامات خوبی در هرمزگان انجام شده و 100 کیلومتر بزرگراه بین عسلویه تا بندرلنگه احداث شده است که می‌تواند وضعیت این منطقه و استان را تغییر دهد.

آخوندی تصریح کرد: اگر ظرفیت بندرعباس در کوتاه مدت به 150 میلیون تن بار برسد، معادل آن باید شبکه پس کرانه داشته باشیم که نیاز به بازنگری کلی در شبکه حمل و نقل و سیستم پایانه‌های استان دارد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: باید بخش زیادی از این اضافه بار را به سمت حمل و نقل ریلی ببریم که البته اقدامات مهمی در این خصوص در استان هرمزگان در حال اجراست.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments