ورود 144 کشتی حمل مواد شیمیایی به ناوگان جهانی تا سال 2020

موسسه مشاوره کشتیرانی Drewry اعلام کرد که ناوگان کشتی های حمل مواد شیمیایی به تدریج توسعه می یابد.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، در حال حاضر فهرست سفارشات ساخت کشتی‎های جدید حمل مواد شیمیایی شامل 144 فروند کشتی با ظرفیت 3.4 میلیون DWT است که تا سال 2020 میلادی تحویل می‎شود. این رقم برابر با 22 درصد از ظرفیت کنونی ناوگان این کشتی‎هاست.

تعداد 63 فروند از این سفارش ها ظرفیتی از 25 تا 40 هزار DWT دارند. هم اکنون 143 فروند کشتی حمل مواد شیمیایی با ظرفیت‎های مشابه در ناوگان جهانی مشغول به فعالیت هستند.

طی 3 ماهه ابتدایی سال 2017 تعداد 36 فروند کشتی حمل مواد شیمایی به ناوگان جهانی افزوده شده است تا این ناوگان رشدی 1.3 درصدی را تجربه کند. سهم کشتی های حمل مواد شیمایی و روغن های گیاهی 26 فروند و سهم کشتی های محصولات نفتی پاک (CPP) نیز 10 فروند بوده است.

در گزارش دروئری آمده است: “این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاملا معکوس شده است، در مدت مشابه سال 2016 میلادی 9 فروند کشتی حمل مواد شیمایی و روغن های گیاهی، و 19 کشتی CPP به ناوگان اضافه شده بود.”

تعداد کشتی‎های حمل مواد شیمایی و روغن‎های گیاهی به بیشترین سطح خود بعد از سال 2012 میلادی رسید. تقریبا تمامی کشتی‎هایی که در بازار CPP فعالیت می کنند قابلیت حمل روغن های گیاهی را نیز دارند که در نتیجه می توانند در مواقع لزوم مواد شیمایی و روغن های گیاهی را حمل کرده و سود بیشتری نصیب خود کنند.

دروئری آورده است: “تعداد اپراتورهای این کشتی ها نیز همچنان بسیار زیاد است و بعضا در مسیرهای مشابهی فعالیت می کنند. همین امر بهبود بازار این کشتی ها را به تاخیر می اندازد.”

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments