ورود دو هزار و ۴۰۷ شناور به بنادر ایران

در فروردین امسال ۹ میلیون و ۸۲۲ هزار و ۱۹۹ تن کالای نفتی و غیرنفتی از طریق بنادر ایران تخلیه و بارگیری شد که سهم کالاهای غیرنفتی ۶ میلیون و ۲۰۵ هزار و ۸۰۱ تن و سهم کالاهای نفتی نیز ۳ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۳۹۸ تن بود و در بخش کالاهای غیرنفتی سه میلیون و ۵۲۷ هزار و ۵۷۴ تن کالا تخلیه و دو میلیون و ۶۷۸ هزار و ۲۲۷ تن کالا نیز بارگیری شد.
به گزارش سی نیوز به نقل از مانا میزان واردات کالاهای غیرنفتی در فروردین امسال نیز دو میلیون ۸۱۶ هزار و ۱۳۰ تن بود که نسبت به واردات سه میلیون و ۳۴۲ هزار و ۸۰۳ تن کالا در فروردین سال گذشته ۱۵.۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

بنابراین گزارش، میزان صادرات کالاهای غیرنفتی نیز در حالی که در فروردین سال گذشته سه میلیون و ۸۷۹ هزار و ۳۹۶ تن بود در فروردین امسال به دو میلیون و ۱۸۱ هزارو ۲۵۵ تن رسید که در بخش صادارت نیز کاهش ۴۳ درصدی را نشان می دهد. ترانزیت کالاهای غیرنفتی نیز در فروردین امسال با کاهش ۲۸.۲ درصدی نسبت به فروردین پارسال به ۳۵۵ هزار و ۳۲۶ تن کاهش یافت. این در حالی است که این میزان در فروردین سال گذشته ۴۹۴ هزار و ۸۱۰ تن بود.

ترانزیت بیش از ۴۰۴ هزار تن کالا
بر اساس این گزارش، در فروردین امسال سه میلیون و ۶۱۶ هزار و ۳۹۸ کالای نفتی از طریق بنادر ایران تخلیه و بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال 93 این میزان ۸.۳ درصد کاهش داشته است. همچنین در ماه گذشته میزان تخلیه کالاهای نفتی یک میلیون و ۸۴۰ هزار و ۵۵۵ و میزان بارگیری کالاهای نفتی نیز یک میلیون و ۷۷۵ هزار و ۸۴۳ تن بود.
در بخش واردات و صادرات کالاهای نفتی نیز در فروردین امسال ۱۵۳ هزار و ۸۰۶ تن کالا وارد و ۶۹۶ هزار و ۷۶۹ تن کالا از بنادر ایران صادر شد که نسبت به فروردین سال گذشته ۴۷ درصد در بخش واردات و ۲۲.۲ درصد در بخش صادرات کالا کاهش داشته است.
میزان ترانزیت کالا از بنادر ایران در فروردین امسال رشد ۲.۲ درصدی داشته است؛ به طوری که این میزان از ۳۹۵ هزار و ۵۰۸ تن کالا در فروردین سال ۹۳ به ۴۰۴ هزار و ۳۸۳ تن کالا در فروردین ۹۴ افزایش یافت.
بنابر این گزارش در فروردین امسال تعداد ۱۵۲ هزار و ۲۸۰ TEU (واحد شمارش کانتینر) در بنادر ایران تخلیه و بارگیری شد که سهم کانتینرهای خالی ۴۰ هزار و ۵۵۱ TEU و سهم کانتیرهای پر نیز ۱۱۱ هزار و ۷۲۹ TEU بوده است.
جابجایی بالغ بر چهار میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در فروردین
بر این اساس، در فروردین امسال تعداد دوهزار و ۴۰۷ فروند شناور وارد بنادر ایران شدند که سهم شناورهای با ظرفیت بیش از هزار تن ۶۴۱ فروند و سهم شناورهای با ظرفیت کمتر از هزار تن هزار و ۷۶۶ فروند است.
همچنین در بخش جابجایی مسافران در بنادر ایران نیز در فرورین امسال در مجموع چهار میلیون و ۲۴۵ هزار و ۲۹۰ مسافر از طریق انواع شناورها جابجا شدند که نسبت به جابجایی چهار میلیون و ۵۴ هزار و ۱۵۲ مسافر در فروردین ۹۳ رشد ۴.۷ درصدی را نشان می‌دهد.
بر اساس این گزارش میزان مسافران ورودی به بنادر ایران در فروردین امسال دو میلیون و ۱۲۱ هزار و ۲۵۱ نفر بوده است که نسبت به ورود دو میلیون و ۲۶ هزار و ۸۳۶ مسافر در مدت مشابه سال گذشته ۴.۷ درصد افزایش داشته است. از سوی دیگر در فروردین ۹۴، تعداد دو میلیون و ۱۲۴ هزار و ۳۹ مسافر از بنادر ایران خارج شدند که این میزان در فروردین سال گذشته دو میلیون و ۲۷ هزار و ۳۱۶ مسافر بوده است که این آمار نشان دهنده رشد ۴.۸ درصدی میزان خروج مسافران از بنادر ایران در فروردین امسال نسبت به فرورین سال گذشته است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments