ورود تجهیزات پیشرفته تخلیه و بارگیری کالا به بندر بوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: برای تقویت عملیات پشتیبانى از گنترى‌کرین‌ها در سرعت بخشیدن به تخلیه کانتینر دو دستگاه ترانس‌تینر (RTG) جدید به ناوگان عملیاتی بندر بوشهر افزوده می‌شود.
به گزارش سی نیوز، محمد راستاد با بیان اینکه نمایندگان شرکت کشتیرانی WAN HAI تایوان از بندر بوشهر بازید کردند افزود: نمایندگان عالیرتبه شرکت کشتیرانی WAN HAI تایوان در راس هیاتی با حضور در بندر بوشهر با امکانات و تجهیزات این بندر و برج کنترل ترافیک دریایی و محوطه عملیاتی بندر، از نزدیک با فعالیت‌های بندری در بندر بوشهر آشنا شدند.
وی با اشاره به ظرفیت‌های بندری بوشهر در حوزه، پهلوگیری کشتی‌، تخلیه و بارگیری کالا ادامه داد: این بندر ضمن اینکه دارای قابلیت‌های مهمی در حوزه تجارت دریایی است برنامه‌های مهمی در توسعه بندر بوشهر دارد.
مدیرکل بنادر استان بوشهر با اشاره به اینکه افق توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین ترسیم شده است، تاکید کرد: مجتمع بندری نگین دارای 40 هکتار مساحت است که با اجرای طرح‌های بندری فعالیت‌های بندر بوشهر را به دو برابر افزایش می‌دهد. این مجتمع از طریق یک راه دسترسی سه کیلومتری به بزرگراه خلیج فارس متصل شده و با ساخت دایک حفاظتی به موازات این راه دسترسی امکان توسعه آن تا 400 هکتار وجود دارد.
وی با اشاره به افزایش دستگاه‌های جدید تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر افزود: این دستگاه‌ها آخر هفته جاری در بندر بوشهر تخلیه می‌شوند و برای تقویت عملیات پشتیبانى از گنترى‌کرین‌ها و سرعت بخشیدن به تخلیه، چینش، جابجایی و بارگیرى کانتینر به کامیون‌ها در محوطة پایانه کانتینر، دو دستگاه ترانستینر (RTG) با سرمایه گذاری بخش خصوصی از خارج کشور خریداری و با یک فروند شناور، فردا وارد بندر بوشهر خواهد شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments