ورود آسيا به عصر ترمينال‌هاي كاملا اتوماتيك

ترمينال كانتينري اتوماتيك جديد چينگ‌دائو كيانوان (واقع در چين) پس از سرويس‌دهي به اولين كشتي كانتينربر خود در تاريخ 11 مي 2017 (كشتي كاسكو فرنس با ظرفيت 13386 TEU)، به اولين ترمينال عملياتي كاملا اتوماتيك آسيا تبديل شد.

پس از سه سال توسعه اين ترمينال كه در داخل ترمينال كانتينري چينگدائو كيانوان (با ظرفيت 5.2 ميليون TEU) قرار دارد، ، فاز كاملا اتوماتيك آن تكميل شد.

این ترمینال شامل 2 اسکله با 660 متر دیوار اسکله و هفت جرثقیل اس .تی.اس  کنترل از راه دور ، 38 جرثقیل انبارش اتوماتیک و 38 وسیله نقلیه هدایت خودکار باتری دار میباشد .

ترمینال کانتینری چینگدائو کیانوان در نظر دارد که از طریق 6 اسکله کاملا اتوماتیک با بیش از 2088 متر دیوار به صورت شبانه روزی به انجام عملیات پایدار بپردازد .

این ترمینال جدید کاملا اتوماتیک به وسیله اسکنرهای لیزری و سیستم های موقعیت یابی که میتوانند چهار گوشه هر کانتینر را به دقت گرفته و آن را به داخل کامیون های بدون راننده منتقل کنند ، کنترل میشود .

این فناوری امکان کار ترمینال در تاریکی مطلق شب را فراهم مسازد و موجب شده است که هزینه نیروی کار 70 درصد کاهش و کارایی 30 درصد افزایش یابد . یعنی تعداد کارگرهای مورد نیازبرای تخلیه یک کشتی باری از 60 نفر به 9 نفر کاهش یافته است .

وسیله هدایت خودکار بر حسب مسیرها و کارهایی که باید انجام دهند برنامه ریزی شده اند و دارای هوش مصنوعی هستند که زمان نیاز به شارژ مجدد را تشخیص میدهد .

این ترمینال بخشی از طرح  “یک کمربند یک جاده ” چین است .

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments