واگذاری اراضی به بخش خصوصی برای بانکرینگ

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه واگذاری اراضی بندری به بخش‌خصوصی برای بانکرینگ (سوخت رسانی به کشتی‌ها) انجام می‌شود، گفت: این سازمان برای واگذاری موج‌شکن‌های کوچک در سواحل کشور به بخش خصوصی نیز آمادگی دارد.
به گزارش سی نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد سعیدنژاد به مزیت‌های دریایی شمال کشور اشاره کرد و افزود: مزیت‌های نسبی فراوانی از منظر دریایی در شمال و جنوب کشور وجود دارد، ولی تاکنون نتوانستیم از این مزیت نسبی استفاده کنیم، به عبارت دیگر ظرفیت‌های بالقوه به ظرفیت بالفعل تبدیل نشده است.

وی با بیان آنکه بنادر کشور یک توسعه نیافتگی تاریخی دارند و بنادر کشورهای حاشیه خلیج فارس از ما جلوتر هستند، ادامه داد: البته در دریای خزر این قضیه برعکس است و بنادر ایران بسیار پیشرفته تر از بنادر دیگر کشورهای حاشیه خزر هستند.

مدیرعامل سازمان بنادر به تلاش برای حضور هرچه بیشتر این سازمان در تنظیم و تهیه قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی اشاره کرد و گفت: تعامل سازمان بنادر و دریانوردی با کشورهای منطقه به دلیل ماهیت بین‌المللی فعالیت دریایی، ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

سعیدنژاد به مهمترین پروژه‌های بندری در دست اجرا در امسال اشاره و تصریح کرد: توسعه و احداث ترمینال کانتینری، نفتی و LPG در جزیره نگین بندر بوشهر، واگذاری اراضی و تفاهمنامه برای احداث اسکله با شرکت‌های پتروشیمی در بندر چابهار و واگذاری اراضی به بخش‌خصوصی برای بانکرینگ (سوخت رسانی به کشتی‌ها) از برنامه‌های این سازمان است.

معاون وزیر راه و شهرسازی توسعه لایروبی حوضچه ها و آبراهه‌ا در کنار نظارت بر اجرای دقیق مقررات محیط زیست دریایی در کشور را از دیگر برنامه های این سازمان برشمرد و تربیت نیروی متخصص و مجرب دریایی و تأمین تجهیزات استراتژیک این حوزه را از برنامه‌های امسال سازمان بنادر و دریانوردی عنوان کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments