هنوز 64 مغروقه در اروندرود وجود دارد

مدیرعامل سازمان بنادر گفت: برای ایمن‌سازی آبراهه‌های کارون و اروند از مغروقه‌های به جا مانده از جنگ تحمیلی، 30 مغروقه در اروندرود و 127 مغروقه از کارون خارج شد اما هنوز 64 مغروقه در اروندرود وجود دارد که باید خارج‌ شود.

به گزارش سی نیوز، محمد سعید‌نژاد با اشاره به اینکه ایمن‌سازی ‌مسیرهای دریایی در خلیج‌فارس، اروند و کارون‌، در راستای تردد مطمئن و ایمن شناورها، از اولویت‌‌های‌ سازمان بنادر و دریانوردی است، افزود: اولویت خارج سازی مغروقه‌ها در اروندرود و کارون در حال حاضر ‌وجود دارد. هم‌اکنون 64 فروند شناور مغروقه در اروندرود وجود دارد که از این تعداد 35 فروند در آب‌های داخلی کشور (سمت ایران) قرار دارد‌.

وی به خروج شناور مغروقه کارون‌بار از آبراهه اروند اشاره کرد و به فارس گفت: این شناور پس از طی مسافت 50 مایل دریایی به بندر خرمشهر آورده شد.

مدیرعامل سازمان بنادر افزود: هم‌اکنون در حدود 13 نقطه اروند تعدادی شناور مغروقه وجود دارد که وجود آنها ممکن است برای تردد شناورها از نظر ایمنی مشکل ایجاد می‌کند؛ در این راستا برنامه‌ریزی کرده‌ایم به سرعت نسبت به خارج‌سازی آنها اقدام کنیم.

سعید‌نژاد ادالمه داد: هنوز در خور موسی‌ چند فروند مغروقه وجود دارد که باید خارج‌سازی شوند تا ایمنی سیر مسیر آبراهه‌ها را داشته باشیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.