هندیجان بندر تجاری شد

فرماندار هندیجان گفت: با پیگیری‌های انجام شده توسط استاندار خوزستان، هندیجان به بندر تجاری تبدیل و در کریدور عملیاتی بنادر جنوبی خوزستان قرار گرفت.
به گزارش سی نیوز، احمد جعفری نسب افزود: با تجاری شدن بندر هندیجان ، صادرات و واردات کالا قانونمند و با نظارت کامل گمرک انجام و در این ارتباط همه محدودیت‌هایی که در واردات و صادرات کالا انجام می شد حذف شد.
وی ادامه داد: با تجاری شدن بندر هندیجان، سهم تجارت خارجی این بندر افزایش یافته و تجار و بازرگانان محلی و استانی این امکان را پیدا می‌کنند کالاهای صادراتی را به راحتی به کشورهای حوزه خلیج فارس و سایر نقاط جهان صادر کنند.
فرماندار هندیجان با بیان اینکه اسکله سجافی با تجاری شدن بندر هندیجان توسعه خواهد یافت تا پذیرای تعداد بیشتری از شناورهای تجاری باشد افزود: در آینده نزدیک موضوع معافیت‌های بازرگانی برای واردات کالا در این بندر جنوبی خوزستان پیگیری می‌شود تا بتوان برای این بندر جاذبه اقتصادی ایجاد کرد.
جعفری نسب با اشاره به اینکه تجاری شدن بندر هندیجان به ایجاد اشتغال مولد جوانان این منطقه کمک می‌کند، خواستار توجه بیشتر مسئولان استان برای توسعه این بندر و افزایش سقف واردات کالاهای ملوانی یا ته لنجی با هدف کمک به رونق اقتصادی هندیجان شد.
فرماندار هندیجان درادامه با بیان ظرفیت های اقتصادی و دریایی این منطقه بندری و ساحلی خوزستان افزود: هندیجان 95کیلومتر با خلیج فارس ساحل دارد ولی همچنان این منطقه از فقر و عقب ماندگی رنج می برد.
وی تصریح کرد: چنانچه اعتبارات بیشتر و ویژه ای برای توسعه این بندر صورت نگیرد در آینده شاهد مهاجرت مردم این منطقه به سایر نقاط کشور خواهیم بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments