هزینه 260 میلیارد تومانی برای خارج سازی شناورهای مغروقه از اروند

تاکنون بیش از 60 فروند شناور مغروقه از اروند خارج شده و برای خارج سازی دیگر مغروقه ها از اروند حداقل به 260 میلیارد تومان سرمایه نیاز است.
به گزارش سی نیوز، مدیرکل تامین و نگهداری تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به فعالیت های سازمان بنادر و دریانوردی در خارج سازی مغروقه ها از اروند و سایر آبراهه‌ها افزود: با توجه به اینکه آبراهه‌های تحت حاکمیت باید هر چه سریعتر برای تردد ایمن کشتی های بزرگ آماده شوند باید منابع مالی از خارج از سازمان تزریق شود تا این سازمان بتواند وظایف خود را به عنوان مرجع دریایی به خوبی ایفا کند.
عبدالکریم رزازان با اشاره به کمبود منابع مالی سازمان به مانا گفت: با توجه به حجم بالای سرمایه‌گذاری، در این رابطه باید بخش@هایی که از این آبراهه‌ها استفاده می‌کنند مانند وزارت نفت، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، محیط زیست و دیگر ارگان های مرتبط وارد عمل شده و به سازمان کمک کنند تا آبراهه ها برای تردد شناورهای تجاری و مسافری آماده شوند.
وی با بیان این نکته که تا کنون بیش از 60 فروند شناور مغروقه از اروند خارج سازی شده است ادامه داد: برای خارج سازی شناورهای مغروقه از اروند حداقل به 260 میلیارد تومان سرمایه نیاز است که با توجه به برنامه های توسعه‌ای بنادر، سازمان بنادر و دریانوردی چنین منبعی را برای خارج ساز ی مغروقه ها دراختیار ندارد.
به گفته رزازان، مغروقه های موجود در اروند و سایر آبراهه ها تا کنون حوادث بسیاری را بوجود آورده اند و باید هر چه سریع تر خارج سازی شوند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments