هانجین ورشکست شد /هیوندایی به دنبال دارئی های هانجین

در پی عدم حمایت بانک ها، کشتیرانی هانجین کره جنوبی- پنجمین شرکت کشتیرانی دنیا- تصمیم گرفت ورشکستگی خود را به صورت علنی اعلام کند.

به گزارش سی نیوز به نقل از  رویترز: کشتیرانی هانجین کره جنوبی پس از اینکه علاوه بر رویارویی با عدم موافقت مالکان کشتی مبنی بر کاهش اجاره شناورها، حمایت بانکها را نیز از دست داد، تصمیم گرفت تا ورشکستگی اش را به صورت علنی اعتراف کند.

به دنبال شرایط وخیم مالی کشتیرانی هانجین ،هفته گذشته بانک ها با آشکار ساختن عدم حمایت خود ازهفتمین کشتیرانی کانتینری بزرگ جهان گفتند: طرح سرمایه گذاری در نظر گرفته شده برای رفع پنج میلیارد دلار بدهی هانجین کفایت نمی کند و دیگر حاضر به حمایت از این کشتیرانی نیستند.

یکی از مقامات کشتیرانی هانجین نیز چند روز پیش اعلام کرد: یکی از شناورهای ناوگانش موسوم به هانجین رمو دربندر سنگاپور ازسوی یکی از طلبکاران توقیف وشناور دیگری  موسوم یه هانجین سوهو نیز در بندر شانگهای چین ضبط شد.

رویترز در ادامه نوشت: کشتیرانی مرچنت هیوندایی کره جنوبی دومین کشتیرانی بزرگ کره و رقیب کشتیرانی هانجین در نظر دارد دارایی ها سالم این کشتیرانی شامل شناورهای سود ده و پرسنل اصلی اش را از آن خود کند.

به این منظور، کشتیرانی مرچنت هیوندایی در حال مذاکره با بانک توسعه کره به عنوان طلبکار اصلی کشتیرانی هانجین است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments