نگران وضعیت سازمان بنادر و دریانوردی هستیم

عضو کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر نگرانی‌ها در مورد وضعیت سازمان بنادر و دریانوردی، گفت: مدیریت در عرصه بنادر و دریانوردی به نوعی است که تمامی فعالان بخش خصوصی یکی پس از دیگری در حال ترک این حوزه هستند؛ این نکته‌ای است که وزیر راه و شهرسازی نیز از آن مطلع است.
به گزارش سی نیوز، مهرداد بائوج لاهوتی با انتقاد از عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی، تصریح کرد: ضعف بدنه در سازمان بنادر و دریانوردی باعث شده که ضرر و زیان‌های جدی در این سازمان اتفاق بیفتد.
وی ادامه داد: یکی از مصادیق ضرر و زیان‌هایی که هم اکنون به سازمان بنادر وارد شده، کند شدن روند پروژه‌هاست؛ این کندی در حالی روی داده که سازمان بنادر دارای منابع داخلی است و با آن منابع داخلی خود می‌تواند پروژه‌ها را به اتمام برساند.
نماینده مردم لنگرود در مجلس با اشاره به اینکه در حال حاضر شاید میلیاردها تومان پول در حساب سازمان بنادر وجود دارد اما پروژه‌ها متوقف است، به مانا گفت: توقف پروژه‌ها و استفاده نکردن از سرمایه موجود باعث شده هم از ارزش اعتبارات این سازمان کاسته شود و هم اینکه برآورد ریالی پروژه‌ها دچار مشکل شود.
او تأکید کرد: وقتی که ضعف در بدنه باشد مسایل و اتفاقات دیگری را نیز رقم می‌زند که تنها به یک مورد آن اشاره شد.
وی با تأکید بر اینکه ما نگران وضعیت سازمان بنادر و دریانوردی هستیم، افزود: هم اکنون بخش زیادی از مبادلات ما از طریق حمل و نقل زمینی انجام می‎‌شود. این در حالی است که ما در کشورمان استعداد بهره گیری از دریا را به نحو مطلوبی داریم و باید مانند همه دنیا از این ظرفیت استفاده لازم ببریم.
بائوج لاهوتی تصریح کرد: با این روش‌ها و این مدیریت جز ضرر و کندی نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود. چراکه به عنوان مثال در زمینه توسعه حمل و نقل ریلی ما بحث کمبود اعتبارات را داریم اما در عرصه بهره گیری از ظرفیت دریایی و بنادر با چنین مشکلی روبرو نیستیم.
لینک کوتاه http://i.seanews.ir/OeMTD
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments