نهمین خط مستقیم کانتینری ایران به چین آغاز به‌کار کرد

با ورود اولین کشتی کانتینربر ایران به نام پرارین متعلق به شرکت حمل کانتینری کشتیرانی به استان کینژو چین، نهمین خط کشتیرانی ایرانی به این کشور راه اندازی شد.
به گزارش سی نیوز به نقل از مانا، این اولین کشتی است که در مسیر جدید اتصال ایران و خاورمیانه به خلیج تونکین و استان  کینژو فعالیت می‌کند. این خط جدید به گفته رسانه‌های چینی برای انجام پروژه جاده ابریشم  و حضور تجاری سیاسی و نظامی صورت گرفته است.
بر اساس این گزارش، ورود این کانتینربر به چین با رهسپار شدن یک قطار از ژجیانگ به ایران و پیمودن 10 هزار کیلومتر در یک سفر دو هفته‌ای هم زمان شد.

لغو تحریم ها باعث شدت گرفتن روابط ایران و چین به ویژه در زمینه انرژی می شود که منجر به دیدار رسمی و ناگهانی رئیس جمهور چین با همتای ایرانی خود شد.

چین حتی در زمان تحریمها نیز روابط تجاری خود با ایران از جمله خرید نفت ایران را متوقف نکرد و حتی بندر عباس نیز در ماه اکتبر میزبان ناو چینی بود.
شرکت حمل کانتینری کشتیرانی در حال حاضر به هشت بندر چین شامل شانگهای، نینگبو، کینگ دائو، تیانجین، دالیان، لیانگ یونگ گانگ، زیامین و شنزن خط مستقیم کشتیرانی دارد که با اعزام اولین کشتی کانتینر بر به استان کینژو، نهمین خط مستقیم کشتیرانی ایران به چین راه اندازی شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments