نقش مهم بنادر در توسعه دریامحور و تحقق اقتصاد مقاومتی

استاندار هرمزگان : توسعه دریامحور که نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد، بر روی توسعه بنادر متمرکز است و رونق گمرکات، کشتی سازی و دیگر صنایع دریایی به توسعه بندر وابسته است.
به گزارش مارین نیوز، فراغت از طرح ويژه تسهيل سفرهای دريايی فرصت مناسبی بود تا اعضای شورای معاونين اداره كل بنادر و دريانوردی هرمزگان در ديداری صميمانه با استاندار هرمزگان، ضمن تبريك سال جديد و بهره گيری از رهنمودهای ایشان گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه دريايی و بندری را به سمع و نظر عاليترين مقام اجرايی استان برسانند.
دکتر جاسم جادری که در این نشست با حضور مدیرکل و معاونین اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان سخن می گفت، اظهار داشت: باید به مجموعه مدیریتی بنادر و دریانوردی که سفرهای دریایی بی حاشیه و بدون سانحه را در نوروز ۹۶ رقم زدند، تبریک و خداقوت گفت.
استاندار هرمزگان ادامه داد: در حوزه فعالیت سازمان بنادر اقدامات و کارهای بزرگی صورت گرفته که باید همه مردم از آن مطلع شوند تا به دستاوردها و خدمات دولت پی ببرند.
جادری رضایت خود را از عملکرد مجموعه بنادر و دریانوردی ابراز کرد و گفت: پروژه های عمرانی و دستاوردهای حوزه دریایی و بندری همچون ایجاد آرامش در سفرهایی دریایی و ارایه خدمات نوین به مردم، تامین تجهیزات بنادر، جذب سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال مایه افتخار است.
نماینده عالی هیات دولت در استان هرمزگان سهم بندر شهید رجایی در صادرات و واردات کشور حدود ۶۰ درصد اعلام کرد و افزود: هر چند این بندر کار بزرگی در اقتصاد کشور و کاهش اتکای به نفت انجام می دهد، اما در مباحث توسعه ای نباید صرفا روی آن متمرکز شد و توسعه بنادر کوچکتر از جاسک تا پارسیان نیز مد نظر قرار گیرد نا دیگر ساحل نشینان منطقه نیز از  توسعه بندر و فعالیت های تجارت دریایی بهره مند شوند.
وی در عین حال خاطرنشان کرد: سازمان بنادر یک مجموعه درآمد هزینه است که وابستگی مالی کمتری به دولت دارد اما در بخش درآمدهای های گمرکات استان، باید بخشی از آن به استان بازگردد تا صرف رونق و آبادانی بیشتر شود.
استاندار هرمزگان در پایان با اشاره به یکی از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اقتصاد مقاومتی یک روند ۱۰ ساله است، خاطرنشان کرد: توسعه دریامحور که نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد، بر روی توسعه بنادر متمرکز است و رونق گمرکات، کشتی سازی و دیگر صنایع دریایی به توسعه بندر وابسته است.
لازم به ذکر است، در ابتدای این نشست اله مراد عفیفی پور مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان به ارایه گزارشی از دستاوردهای دولت یازدهم در حوزه دریایی و بندری پرداخت.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.