نقشه راه فناوری‌های دریایی تدوین شد

ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‎بنیان دریایی معاونت علمی ‎و فناوری ریاست جمهوری برای اولویت‌‌بندی فناوری‌های مورد نیاز در حوزه دریا و دستیابی به اهداف سند توسعه دریایی کشور، اقدام به ترسیم نقشه‎راه فناوری‎های دریایی کشور کرده است.
به گزارش سی نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، نقشه راه فناوری‌های دریایی کشور با همکاری تمامی ارگان‌های دریایی، خبرگان و متخصصان دریایی در مهر سال 93 برنامه‌ریزی شد.
بر اساس این گزارش با توجه به چارچوب کلی فرآیند تدوین که در دومین جلسه با مدیران پژوهشی سازمان‌های دریایی به تصویب رسید، نیازهای فناوارانه سازمان‌ها در قالب فرم‌های نظرخواهی دریافت و در 9 حوزه کلی دسته بندی شدند. در نهایت با برگزاری جلسات خبرگی در حوزه‌های 9 گانه که با حضور متخصصان سازمانی، صنعتی و دانشگاهی برگزار شد، نسخه اولیه نقشه راه فناوری‌های دریایی تهیه و تدوین شده است.
ستاد در نظر دارد برای رفع کاستی‌ها و جمع‌بندی نهایی، اولویت‌های شناسایی شده را مورد نقد سازمان‌های ذیربط قرار دهد. بدین منظور پیش نویس نقشه راه فناوری‌های دریایی کشور جهت ارسال نظرات و پیشنهادات در اختیار سازمان‌ها قرار گرفت.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.