نظر مدیر عامل سازمان بنادر درباره سفرهای دریایی

معاون وزیر راه و شهرسازی عدم توسعه مطلوب گردشگری دریایی در سواحل و بنادر شمال و جنوب کشور را ناشی از وجود امواج و دینامیک خاص دریای خزر و تراکم بسیار پایین جمعیت به ویژه در سواحل مکران در خلیج فارس و دریای عمان عنوان کرد.

به گزارش سی نیوز، «محمد سعیدنژاد» مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی که در مراسم تجلیل از مسئولان سفرهای دریایی سخن می گفت با اعلام اینکه طی سالهای گذشته قدم های مثبتی برای توسعه و تجهیز بخش سفرهای دریایی در سواحل و جزایر کشور برداشته شده، گفت : علی رغم همه اقدامات صورت گرفته، مسافرت های دریایی در ایران فاصله زیادی با آنچه که باید باشد دارد.

مهندس سعیدنژاد با اشاره به بازدید پایان سالی وزیر راه و شهرسازی از بنادر مسافری استان هرمزگان و تأکید دکتر آخوندی بر ایجاد معاونت گردشگری دریایی در ساختار سازمان بنادر، خواستار راه اندازی سفرهای دریایی بین بندری در دریای خزر با کشورهای همسایه با استفاده از مشاورین صاحب صلاحیت شد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر اینکه در حال حاضر انتظار درآمد در بخش سفرهای دریایی نداریم، گفت : سازمان بنادر با فراهم کردن تسهیلات مناسب و همکاری با بانک های عامل، در نوسازی ناوگان سفرهای دریایی، ساخت ترمینال های اختصاصی مسافری و تجهیز اسکله های مسافربر عملکرد خوبی داشته است.
سعیدنژاد با تأکید بر اینکه باید به دنبال راه اندازی شناورهای کروز در بخش مسافری باشیم، خواستار خلاقیت در ارائه خدمات جدید به مردم در بخش مسافری شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اقدام مثبت فروش اینترنتی بلیط سفرهای دریایی برای اولین بار در نوروز امسال گفت : بخش ارتباط مردم با حوزه های دریایی باید بیش از این باشد و با استفاده بهتر از فضای مجازی با هدف دفع نیازهای مردم، مراجعه مردم به بخش های دریایی باید تقویت شود.

سعیدنژاد همچنین تأکید کرد : سایت سازمان بنادر باید به گونه ای طراحی و مدیریت شود که مردم با هدف دفع نیازها و خواسته های شان به آن مراجعه کنند و در کنار آن از چند خبر و گزارش نیز مطلع شوند.

مدیرعامل سازمان بنادر با استقبال از طرح «بندر باز»و امکان بازدید مردم از بنادر و تجهیزات بندری، گفت : این طرح نباید فقط منوط به ایام نوروز باشد، بلکه مردم باید این امکان را داشته باشند که در سایر مناسبت های تعطیل نیز به بنادر کشور بیایند؛ البته با ایمنی کامل و فارغ از هیچ نگرانی.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.