نخستین کشتی 80 هزار تنی در بندر چابهار پهلو گرفت

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با اتمام عملیات لایروبی، قابلیت پهلودهی کشتی‌های بالای 80 هزار تنی در بندر چابهار فراهم شد.
به گزارش سی نیوز به نقل از مانا، سیاوش رضوانی در مراسم پهلوگیری کشتی‌های بالای 80 هزار تن در بندر چابهار که با حضور سفیر هندوستان و جمعی از تجار این کشور، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و معاون نظارت راهبردی ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور انجام شد، افزود: با اتمام عملیات لایروبی، قابلیت پهلودهی کشتی‌های بالای 80 هزار تنی در اسکله پنج شهید بهشتی چابهار فراهم شد.
وی با اشاره به اینکه اسکله پنج بندر چابهار به طول 265 متر با احتساب دو دلفین و عرض 53 متر و آبخور منفی 14 متر است و قابلیت پهلودهی کشتی‌‌های بالای 80 هزار تنی را دارد که امروز شاهد پهلوگیری نخستین کشتی حامل بار گندم در این بندر هستیم، ادامه داد: این قابلیت سبب می‌شود تجار کالاهای خود را به صورت مستقیم ترانزیت کنند و بیشترین مزایای این کشتی‌ها برای کشورهای آسیای میانه و افغانستان است.
وی تصریح کرد: کاهش بعد مسافت برای تجار و صرفه‌جویی در وقت از جمله مزایای ترانزیت کالا از بندر چابهار به نسبت دیگر بنادر کشور و حوزه خلیج فارس است.
رضوانی از افتتاح اسکله مسافری کنارک با آبخور منفی 1,5 متر در فضای 2 هزار متر مربع خبر داد و افزود: این اسکله مسافری در راستای اشاعه فرهنگ دریانوردی و توسعه دریامحور اسکله مسافری چابهار با هزینه 10 میلیارد ریال امروز به بهره‌برداری رسید.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: با افتتاح اسکله پنج شهید بهشتی چابهار و پهلوگیری کشتی‌های پهن پیکر، آرزوی دیرینه ما و مردم و تجار منطقه محقق شده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار 56 درصد پیشرفت دارد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments