نخستین اظهارنامه از راه دور در گمرک امیرآباد سند خورد

مدیر اداره گمرک منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: برای نخستین بار در گمرک منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد، اظهار نامه از راه دور در بخش رویه ترانزیت این گمرک سند خورد.
به گزارش سی نیوز، امیر جمشیدی با اشاره به اینکه این سند در 22 مهر امسال انجام شد، افزود: این در حالی است که بر اساس بخشنامه گمرکات کشور اظهار نامه از دور باید از اول آبان ماه اجرایی می شد که ما در گمرک منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد توانستیم در این امر پیشرو عمل کنیم.
وی ادامه داد: دلیل این امر فراهم بودن زیرساختهای لازم جهت راه اندازی سیستم اظهار نامه از راه دور در گمرک منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد بوده است.
جمشیدی در خصوص میزان تخلیه و بارگیری کالاهای وارداتی و صادراتی از طریق گمرک منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: در مهر امسال 173 هزار و 688 تن کالا به ارزش 49 میلیون و 701 هزار دلار از طریق گمرک امیرآباد وارد کشور شده است. این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی با 65 درصد رشد و از نظر ارزشی با 27 درصد رشد همراه بوده است.
وی تصریح کرد: عمده ترین کالاهای وارداتی شامل غلات به ویژه گندم وجو، آهن آلات، ماشین آلات و قطعات صنعتی بوده و به طور عمده از کشورهای روسیه، ترکیه، چین،قزاقستان و ترکمنستان به کشور وارد شده است.
مدیر اداره گمرک منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد اضافه کرد: همچنین در این ماه 51 هزار و 911 تن کالا به ارزش پنج میلیون و 332 هزار دلار از طریق گمرک منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد صادر شده که بیشتر به کشورهای آذربایجان، روسیه، ترکمنستان، قزاقستان و افغانستان بوده‌است.
وی افزود: کالاهای صادر شده از گمرک امیرآباد عمدتاً شامل سیمان، کلینتر، گچ سفید، سنگ آهن و مصنوعات فولادی بوده است و در مقایسه با مدت مشابه پارسال حاکی از کاهش 60 درصدی صادرات از نظر وزنی و کاهش 40 درصدی آن از نظر ارزشی است.

جمشیدب یا تاکید  بر اینکه در مهر امسال یکهزار و 527 تن کالا به ارزش چهار میلیون و 913 هزار دلار از طریق گمرک امیرآباد ترانزیت خارجی صورت گرفته است، به مانا گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی رشد 232 درصدی و از نظر ارزشی رشد 58 درصدی را نشان می‌دهد. همچنین عمده کالاهایی که از طریق ترانزیت خارجی از گمرک امیرآباد انتقال یافته اند شامل بنزین و آهن آلات بوده اند.

او با اشاره به اینکه در آمد گمرک منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد در این مدت به 79 میلیارد ریال رسیده است که در مقایسه با سال گذشته رشد 30 درصدی را نشان می‌دهد، تصریح کرد: در ماه گذشته ترانزیت داخلی 35 هزار و 578 تن کالا به ارزش هشت میلیون و 245 هزار و دلار بوده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments