موسسه رده بندی ایرانیان دوباره در سایت IMO ثبت می‌شود

مدیرعامل موسسه رده بندی ایرانیان گفت: با دریافت مجوز از فدرال میکرونزی نام موسسه رده بندی ایرانیان دوبار در وبسایت IMO ثبت می شود.
به گزارش سی نیوز، حسن رضا صفری با اشاره به کارکرد موسسات رده بندی و بیان اینکه موسسات رده بندی دو وظیفه اصلی همچون رده بندی کشتی ها و انجام بازرسی های قانونی، فنی و ایمنی از سوی دولتهای صاحب پرچم را بر عهده دارند،  افزود : برای تردد قانونی کشتی‌ها در آب‌های بین‌المللی نیاز به گواهینامه‌های ایمنی و فنی کشتی‌هاست.
وی با اشاره به اعتبار موسسات رده بندی ادامه داد: یکی از اعتبارات اصلی موسسات رده بندی دریافت مجوزاز کشورهای متعدد است، چنانچه موسسات رده بندی بخواهند در کشورهای مختلف فعالیت کنند و از طرف دولت هر کشوری گواهینامه صادر کند باید مجوز هر دولت را بصورت جداگانه داشته باشد.
صفری با اشاره به اینکه موسسه رده بندی ایرانیان موفق شده است برای اولین باراین مجوز را از فدرال میکرونزی دریافت کند، به مانا گفت: البته در گذشته مجوز عراق و مغولستان را به صورت موردی دریافت کرده بود اما مجوز این کشور سبب ایجاد اعتبار برای موسسات رده بندی ایرانیان می شود.
مدیرعامل موسسه رده بندی ایرانیان با اشاره به جایگاه این موسسه در وب سایت آیمو افزود: در حال حاضر نام این موسسه از سوی دولت ایران در این وب سایت ثبت شده است اما بعد از این قرارداد ازسوی دولت فدرال میکرونز نیز ثبت می شود.
صفری با اشاره به تردد کشتی ها با پرچم مصلحتی ادامه داد: در حال حاضر درصد بالایی از شناورهای کوچک و متوسط با پرچم های مصلحتی تردد می کنند و ما پیش بینی می کنیم بتوانیم بخشی از بازار رده بندی این شناورها را در منطقه در دست بگیریم و کیفیت کار خود را برروی این شناورها پیاده کنیم و بر تمامی شناورهای که در منطقه عبور و مرور می کنند تاثیر بگذاریم.
بنابراین گزارش، امروزه بیش از نیمی از کشتی‌های تجاری دنیا (بر حسب تناژ) از پرچم مصلحتی استفاده می‌کنند. لیبریا، باهاما و پاناما بزرگترین ناوگان کشتی‌های دارای پرچم مصلحتی را در اختیار دارند.
همچنین فدرال میکرونزی صاحب پرچم و عضو رسمی سازمان بین‌المللی دریانوردی آیمو است. همچنین این ایالت فدرال میکرونزی کشوری در میان آب‌های اقیانوس آرام است که از مجموعه ۶۰۰ جزیره بزرگ و کوچک تشکیل شده‌است.
هرچند اندازه خاک این کشور اندک است اما محدوده‌ای که در اقیانوس آرام اشغال کرده‌است پنج برابر مساحت فرانسه است و پرچم آن در لیست سفید آیمو است وبه عنوان پرچم های آزاد و مصلحتی تلقی می شود
لینک کوتاه http://i.seanews.ir/WifxP
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments