مناقصه برای تعیین اپراتورهای بندر شهیدرجایی

معاون وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه دو تا سه اپراتور برای بندر شهیدرجایی انتخاب می‌شود، گفت: در یکسال آینده اپراتورهای بلند مدت این بندر را با برگزاری مناقصه مشخص می‌کنیم.
محمد سعیدنژاد در گفت‌و‌گو با مهر،با اشاره به اقدامات ایران در بندر شهیدرجایی برای رقابت با بندرجبل علی در امارات، افزود: این بندر به عنوان هاب منطقه‌ای است و سیاست اصلی ما این است که بتواند بزرگترین کشتی‌های دنیا را پهلو بدهد.
وی با بیان اینکه در ترمینال شماره 2 آبخور بالایی در نظرگرفته شده است که کشتی های بزرگ در آن پهلوگیری می‌کنند، اضافه کرد: در این بندر، ترمینال شماره یک و دو کانتینتری فعال شده است و ترمینال شماره 3 هم برای احداث مراحل مطالعاتی را می‌گذارند و اسناد و مدارک برای مناقصه در حال انجام است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص برگزاری مناقصه تعیین اپراتور برای ترمینال یک و دو این بندر، گفت: در یکسال آینده اپراتورهای بلند مدت این بندر را با برگزاری مناقصه مشخص می‌کنیم.
سعیدنژاد با اشاره به تعداد اپراتورها در این بندر، افزود: تصمیم گیری برای تعداد اپراتورها را موکول به مطالعه یک مشاور کردیم اما پیش بینی می‌شود که بین دو تا سه اپراتور در این بندر فعالیت کنند. البته اپراتورهای فعلی هم می‌توانند در این مناقصه شرکت کنند و در صورتیکه احراز شرایط شوند و موقعیت بهتری داشته باشند حتما از اپراتورهای فعلی هم استفاده می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments