معرفی دریانوردان نمونه کشور در روز دریانورد

امروز  سه شنبه اول تیرماه مراسم روز دریانورد با حضور وزیر راه و شهرسازی در ساخنمان اداره امتحانات و اسناد سازمان بنادر و دریانوردی برگزار می شود.

به گزارش سی نیوز، «محمد راستاد» معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در گفت و گویی عنوان داشت: در کنفرانس دیپلماتیک بازنگری کنوانسیون استانداردها، آموزش و گواهینامه‌های دریانوردی (STCW) در ژوئن 2010 مقرر شده به منظور قدردانی از زحمات دریانوردان کشورهای عضو در 25 ژوئن هر سال (اوایل تیر ماه) مراسمی تحت عنوان روز دریانورد برگزار شود که  به همین مناسبت مراسم روز جهانی دریانورد در کشور ما در تاریخ سه شنبه اول تیرماه مصادف با 21 ژوئن با حضور مسئولین لشگری و کشوری، مدیران شرکت‎های کشتیرانی ،سازمان شیلات ، دریانوردان نمونه ارگان های دریایی و … برگزار می شود.

محمد راستاد، افزود: در این مراسم که روز سه شنبه اول تیرماه و از ساعت 18 بعدازظهر در ساخنمان اداره امتحانات و اسناد سازمان بنادرو دریانوردی واقع در فرمانیه برگزار می شود‎ «عباس آخوندی» وزیر راه و شهرسازی و «محمد سعیدنژاد» مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی سخنرانی خواهند کرد همچینن در این مراسم پیام دبیرکل سازمان بین‎المللی دریانوردی هم به مناسبت روز جهانی دریانورد قرائت می شود.

راستاد در خصوص دریانوردانی نمونه‎ای که در این مراسم مورد تقدیر قرار می‎گیرند نیز توضیح داد:در این مراسم،از حدود 50 دریانورد نمونه کشور از بخش‎های مختلف دریایی مانند نیروی دریایی ارتش، نیروی دریایی سپاه، شرکت ملی نفتکش و … معرفی و از آنها تقدیر خواهند شد.

عضو هیات عامل سازمان بنادرو دریانوردی اضافه کرد: همچنین در این مراسم و به مناسبت روز جهانی هیدوگرافی(21 ژوئن /31 خرداد) از 10 نفر از هیدروگراف‎های برتر کشور نیز تقدیر خواهند شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments