معافیت مالیاتی برای تنها بندر متصل به خط ريلی کشور

مدير بنادر و دريانوردی منطقه ويژه اقتصادی بندر اميرآباد گفت: با مجوز سازمان امور مالياتي از اين پس معافيت ماليات ارزش افزوده شامل شرکت‌هاي سرمايه گذار و پايانه اپراتورهاي بندر امير آباد تنها بندر متصل به خط ريلي کشور مي‌شود.
به گزارش سی نیوز، علی خدمتگزار افزود: فعالان اقتصادي و شرکت‌هاي سرمايه گذار و بهره‌برداران پايانه و طرف قرارداد مستقيم با بندر مي‌توانند با تکميل فرم‌هاي مربوطه از اين مزيت بهره‌مند شوند.

وي ورود و خروج کالا بدون پرداخت عوارض گمرکي و سود بازرگاني، معافيت گمرکي براي ورود کالاهاي ساخته شده در منطقه ويژه به داخل کشور به ميزان ارزش افزوده و امکان تبديل و بسته بندي کالاها براي صادرات مجدد و فعاليت‌هاي ارزش افزوده را از جمله مزاياي مناطق ويژه اقتصادي برشمرد.

مدير بنادر و دريانوردي منطقه ويژه اقتصادي بندر اميرآباد گفت: مناطق ويژه اقتصادي با هدف پشتيباني از فعاليت‌هاي اقتصادي و برقراري ارتباطات بين المللي و تحرک در اقتصاد منطقه اي و توليد و پردازش کالا، صادرات مجدد و ترانزيت و ترانشيپ کالا و ايجاد اشتغال مولد و جلب و تشويق سرمايه‌گذاري داخلي وخارجي با بهره‌گيري از امتيازات و تسهيلاتي نظير معافيت از ماليات و عوارض ارزش افزوده، نقش بسزايي در توسعه اقتصادي منطقه و کشور دارند.

خدمتگزار افزود :‌ پارسال سه ميليون و 486 هزار و 41 تن انواع کالاي تجاري در بندر امير آباد تخليه و بارگيري شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments