مطالبه خسارت از اتحادیه اروپا

مديرعامل شرکت ملي نفتکش ايران گفت: خسارات زيادي در مدت دو سال تحريم ها از سوي اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای غربي براين شرکت وارد شده است که ما حتما از محاکم حقوقي بين‌المللي آنرا پیگیری کرده و مطالبه می‌کنیم.
به گزارش سی نیوز، علي‌اکبر صفايي در مراسم توديع و معارفه معاونان سازمان بنادر و دريانوردي با انتقاد از اعمال تحریم‌های دوباره علیه شرکت ملی نفتکش ایران، افزود: اتحادیه اروپا با تحريم شرکت ملي نفتکش ايران به طور حتم فضا را براي شرکت‌هاي بين‎‌المللي حمل و نقل دريايي و نفتي در استفاده از توانمندي شرکت ملي نفتکش ايران مسدود می‌کند و این موضوع به آنان لطمه می‌زند.
وي با تاکید بر اینکه شرکت ملي نفتکش ايران با ظرفيتي که در اختيار دارد بزرگترين ناوگان نفتي دنيا است، ادامه داد: تحريم‌هايي که علیه این شرکت اعمال می‌شود، حمل و نقل بين‌المللي دريايي دنيا را از يک ظرفيت یزرگ و توانمند با استاندارد بسيار خوب محروم می‌کند.
مديرعامل شرکت ملي نفتکش ايران با بيان اينکه اين شرکت خسارات وارده ناشي از تحريم را با ارائه گزارش‌ها و از طریق محاکم بین‌الملل مطالبه مي‌کند، تصریح کرد: با تحريم دوباره اين شرکت از سوي اروپا، فضاي حمل و نقل بين المللي از کيفيت بالای حمل و نقل، قيمت‌های مناسب و ارزش و توانايي نيروي انساني شرکت ملي نفتکش ايران محروم نی‌شوند.

صفايي با اشاره به لغو تحریمها از سوی دادگاه عمومی اتحادیه اروپا و اثبات حقانیت شرکت ملي نفتکش، تاکید کرد: با توجه به مدارک و رایزنی‌های انجام شده و ازعان مسوولان اتحادیه اروپا در جلسات مبنی بر حقانیت این شرکت، ثابت شد تحريم‌هاي اعمال شده سياسي است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments