مطالبه خسارت از اتحادیه اروپا

مديرعامل شرکت ملي نفتکش ايران گفت: خسارات زيادي در مدت دو سال تحريم ها از سوي اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای غربي براين شرکت وارد شده است که ما حتما از محاکم حقوقي بين‌المللي آنرا پیگیری کرده و مطالبه می‌کنیم.
به گزارش سی نیوز، علي‌اکبر صفايي در مراسم توديع و معارفه معاونان سازمان بنادر و دريانوردي با انتقاد از اعمال تحریم‌های دوباره علیه شرکت ملی نفتکش ایران، افزود: اتحادیه اروپا با تحريم شرکت ملي نفتکش ايران به طور حتم فضا را براي شرکت‌هاي بين‎‌المللي حمل و نقل دريايي و نفتي در استفاده از توانمندي شرکت ملي نفتکش ايران مسدود می‌کند و این موضوع به آنان لطمه می‌زند.
وي با تاکید بر اینکه شرکت ملي نفتکش ايران با ظرفيتي که در اختيار دارد بزرگترين ناوگان نفتي دنيا است، ادامه داد: تحريم‌هايي که علیه این شرکت اعمال می‌شود، حمل و نقل بين‌المللي دريايي دنيا را از يک ظرفيت یزرگ و توانمند با استاندارد بسيار خوب محروم می‌کند.
مديرعامل شرکت ملي نفتکش ايران با بيان اينکه اين شرکت خسارات وارده ناشي از تحريم را با ارائه گزارش‌ها و از طریق محاکم بین‌الملل مطالبه مي‌کند، تصریح کرد: با تحريم دوباره اين شرکت از سوي اروپا، فضاي حمل و نقل بين المللي از کيفيت بالای حمل و نقل، قيمت‌های مناسب و ارزش و توانايي نيروي انساني شرکت ملي نفتکش ايران محروم نی‌شوند.

صفايي با اشاره به لغو تحریمها از سوی دادگاه عمومی اتحادیه اروپا و اثبات حقانیت شرکت ملي نفتکش، تاکید کرد: با توجه به مدارک و رایزنی‌های انجام شده و ازعان مسوولان اتحادیه اروپا در جلسات مبنی بر حقانیت این شرکت، ثابت شد تحريم‌هاي اعمال شده سياسي است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.