مشکل صدرا روی میز شورای عالی صنایع دریایی

شورای عالی صنایع دریایی رفع مشکلات صدرا را در دستور کار خود قرار داده است و تا حصول نتیجه به پیگیری‌های خود ادامه می‌دهد.
به گزارش سی نیوز، رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی با بیان این مطلب گفت: شورای عالی صنایع دریایی مصمم است مشکلات صنعت دریایی کشور را حل کند و صدرا یکی از ارگان هایی دریایی است که با مشکل مواجه شده و شورا قصد دارد این مشکل را حل کند.
احمد رفعت با اشاره به اینکه مشکلات صدرا با وزارت اقتصاد و امور دارایی، سازمان تامین اجتماعی، بانک ها و کارفرمایانی است که قراردادهایشان به تعویق افتاده و متاسفانه این مشکلات علت و معلول یگدیگر شده اند، افزود: این مشکلات تبدیل به بسته‌ای شده و باید این بسته از جایی شکسته شود و شورای عالی صنایع دریایی تصمیم گرفته است این کار را انجام دهد.
وی ادامه داد: نمی‌توانم بگویم چه زمانی به نتیجه می‌رسیم چراکه کار بسیار پیچیده است اما در این جریان به حمایت ارگان‌ها احتیاج داریم و بدون کمک این ارگان‌ها دست شورای عالی صنایع دریایی بسته است.
رفعت حمایت وزارت اقتصاد و امور دارایی و سازمان تامین اجتماعی را در این خصوص بسیار مهم دانست و گفت: مسائل مالی شرکت باید از طریق این ارگان ها حل شود. در خصوص مسائل فنی شرکت هم  باید با کارفرمایان مختلف جلساتی برگزار کنیم به گونه‌ای که پروژه‌ها به خصوص پروژه‌های مهمی که صدرا در پارس جنوبی بر عهده دارد زودتر شروع شود.
وی با اشاره به همکاری خوب وزارت نفت در خصوص اجرای پروژه‌‌ها در صدرا گفت: هنوز به وزارت دارایی، سازمان تامین اجتماعی و سیستم بانکی مراجعه نکرده ایم اما اگر این ارگان‌ها می‌خواهند زودتر به پول خود برسند باید از طریق پرداخت تسهیلات و استمهال کمک کنند چراکه با قفل شدن کار مشکلی حل نخواهد شد.
رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی تصریح کرد: با حل شدن مشکل صدرا بخش عمده‌ای از مشکلات صنایع دریایی کشور حل می شود و مطمئنا اگر ابعاد کار برای ارگان‌های مربوطه روشن شود قطعا آنها هم درحل مشکل صدرا کمک می کنند.
رفعت با بیان اینکه احیای اعتبار صنایع دریایی در دستور کار شورا است یادآورشد: شورای عالی صنایع دریایی به دنبال شناسایی و فعال کردن پروژه های راکد است تا تا با فعال شدن این پروژه ها اعتماد از دست رفته به صنعت دریایی بازگردد و کارفرماها با اعتماد بیشتری به صنعت دریایی کشور سفارش دهند.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.