مدیرکل حقوقی سازمان بنادر:صدور حکم قلع و قمع ۲۴ بنا در حوزه سواحل و بنادر

یک مقام مسئول گفت: با حمایت‌های شورای حفظ حقوق بیت المال حدود ۲۰۰ پرونده در مراجع قضایی تشکیل شده است که از این تعداد ۲۴ مورد منجر به صدور حکم قلع و قمع بنا در حوزه سواحل و بنادر شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد تقی انزان‌پور، مدیرکل حقوقی سازمان بنادر و دبیر گروه کارشناسی- فنی تخصصی سواحل بنادر و اسکله‌ها با تاکید بر نقش سازمان‌های مردم نهاد در پیشگیری از تخلفات حوزه سواحل، بنادر و اسکله‌ها خاطرنشان‌کرد: با حمایت‌های شورای حفظ حقوق بیت المال حدود ۲۰۰ پرونده در مراجع قضایی تشکیل شده است که از این تعداد ۲۴ مورد منجر به صدور حکم قلع و قمع بنا در حوزه سواحل و بنادر شده است.

وی از تشکیل جلسه با سازمانهای مردم نهاد استقبال و شرح وظایف سازمان بنادر و دریانوردی را مستند به قوانین و ایین نامه‌ها و مقررات توصیف و اظهار امیدواری کرد که از طریق دبیرخانه کارگروه راه و شهرسازی همکاری خوبی بین سازمان و سمن‌ها در خصوص پیگیری تخلفات مربوط به ساخت و سازهای غیرمجاز صورت گیرد.

انزان پور صدور مجوز ساخت و ساز و نظارت بر سازه‌های غیرمجاز در حوزه سواحل و بنادر را از وظایف سازمان بنادر و دریانوردی دانست و گفت: البته بعضا تداخل وظایف با سایر دستگاهها از جمله وزارت نیرو و … نیز پیش می‌آید.

وی صیانت از دریاها و سواحل و نعمت‌های خدادادی را مستلزم همکاری سمن‌ها با سازمان بنادر بویژه گروه کارشناسی- فنی تخصصی سواحل بنادر و اسکله‌ها دانست.

بر اساس قوانین موجود، سازمان بنادر و دریانوردی موظف است از ساخت و ساز غیر مجاز در دریاها و رودخانه های قابل کشتیرانی و یا بهره برداری از تاسیسات و تجهیزات فاقد مجوز از این سازمان از طریق مراجع ذیصلاح قانونی جلو گیری نماید. لذا کلیه متقاضیان اعم از حقیقی و حقوقی موظف می باشند قبل از اقدام جهت ساخت و بهره برداری از طریق «کمیته صدور مجوز سازه های دریایی» مجوز های لازم را اخذ نمایند. لازم به ذکر است به منظور مستندسازی و نظارت مناسب بر ساخت و ساز های ساحلی، «سامانه جامع مدیریت و نظارت بر سواحل کشور» راه اندازی شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments