مدیرعامل کشتیرانی : محدودیت تردد ناوگان کشتیرانی ایران برطرف شد

به گزارش ایرنا، محمد سعیدی در گفت و گو با خبرنگاران،از افزایش پوشش بیمه ای یک میلیارد دلاری برای کشتی های ایرانی از طریق بیمه اتکایی کلوپ’ پی اند ای’ لندن با همکاری بیمه نروژ خبرداد.
وی افزود: با اجرایی شدن برجام کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، برای نخستین بار موفق به دریافت پوشش بیمه ای 75 میلیون دلاری شد و سپس این پوشش بیمه ای به 450 میلیون دلار و یک میلیارد دلار افزایش یافت.
سعیدی گفت:‌ هم اکنون 90 درصد کشتی های ما با پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران به بنادر جهان تردد می کنند و تمام مشکلات مربوط به موسسات رده بندی برای کشتی های ایرانی نیز برطرف شده است.
وی در ادامه با اشاره به قرارداد این شرکت برای ساخت 10 فروند کشتی بزرگ کانتینری و فله‌بر گفت: این قرارداد در سال 2008 بین کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و هیوندای کره جنوبی برای ساخت 17 فروند کشتی با پرداخت 158 میلیون دلار پیش پرداخت منعقد شد که متاسفانه به علت تحریم های ظالمانه پس از مدتی توسط کره ای ها به حالت تعلیق درآمد و این شرکت کرهای حتی ادعای دریافت خسارت 178 میلیون دلاری نیز داشتند.
سعیدی افزود: با لغو تحریم ها و اجرایی شدن برجام مذاکرات ما با کره ای آغاز شد و در نهایت این شرکت کرهای موافقت کرد با این پیش پرداخت 10 فروند کشتی برای کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تحویل دهد که 4 فروند آن کانتینربر با 14 هزار و 400 کانتینر و 6 فروند آن برای حمل محصولات پتروشیمی و مواد شیمیایی خواهد بود.
وی با بیان این که اولین فروند این سفارش در فروردین ماه سال 97 تحویل کشتیرانی جمهوری سالامی ایران می شود گفت: با تحویل این کشتی مقرر شده کره ای ها هر ماه یک فروند آن را در طول 10 ماه تحویل ایران دهند و پیش بینی می کنیم در این صورت رده کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در جهان از 19 فعلی به 17 ارتقا می یابد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments