مدیرعامل سازمان بنادر:سهم ریل از بندر افزایش خواهد یافت

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سهم ریل در بنادر از 5 درصد فراتر رفته به نزدیک 15 درصد افزایش پیدا کرده است.

 به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، محمد سعیدنژاد در حاشیه بازدید از پنجمین نمایشگاه بین‌المللی ریلی با اشاره به اهمیت افزایش سهم ریل در بنادر تاکید کرد: در دولت جدید یکی از محورهای اصلی وزارت راه افزایش حمل‌ونقل ریلی در سراسر کشور بود. به همین جهت هم سازمان بنادر و دریانوردی و هم راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران تصمیم گرفتند برنامه‌های مشترکی را در این زمینه آغاز کردند.

 او افزود: تلاش کردیم راهکارهای افزایش بهره‌وری راه‌آهن را برای بنادر سراسر کشور بررسی کنیم.

 مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه هنوز راه درازی در پیش داریم تصریح کرد: واقعیت این است که سهم ریل در بنادر بسیار کم بوده است. بر اساس آمارها این رقم در گذشته حدود 5 درصد از کل حمل بارهای بنادر بوده است.

او ادامه داد: این عدد پس از اقدامات و برنامه‌های مشترک سازمان بنادر و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران بهبود پیدا کرد و در حال حاضر به 10 تا 15 درصد رسیده است. اما واقعیت این است که عدد هنوز هم بسیار کم است و این مسیر باید ادامه پیدا کند.

 سعیدنژاد گفت: از سوی دیگر ما قصد داریم ظرفیت بنادر را افزایش دهیم و برای این کار نیاز به ابزاری داریم که مهم‌ترین آن راه‌آهن است. به دلیل اینکه می‌تواند فرایند حمل را تسهیل کنیم. ما برای افزایش سهم ریل از بنادر در ابتدای کار هستیم و مصمم هستیم با همکاری راه‌آهن این کار پیش ببریم.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments