مدیران بندری بلژیکی از بندر شهیدرجایی دیدن کردند

یک هیات بلژیکی متشکل از سفیر و مدیران ارشد بندری این کشور در سفر به استان هرمزگان، از بندر شهید رجایی به عنوان دروازه طلایی اقتصاد ایران بازدید کرد.
به گزارش سی نیوز، فرانسوا دُله، سفیر کشور بلژیک در تهران با حضور در بندرشهید رجایی از امکانات و قابلیت های این منطقه ویژه اقتصادی، اسکله های ٤٠ گانه آن و تجهیزات تخلیه و بارگیری کالا در بزرگترین بندر تجاری ایران بازدید کرد.
تام مونبالیو،  معاون امور بندری و کریستف واترشوت، مدیر اجرایی و امور بین الملل بندر آنتوِرپ، اعضای هیات همراه سفیر بلژیک را تشکیل م دادند.
سید نورالدین واحدپور، رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان هرمزگان نیز در این بازدید حضور داشت.
اراضی پشتیبانی، ترمینال های یک و دو کانتینری، ترمینال های جنرال کارگو (کالاهای متفرقه و عمومی)، همچنین اراضی ٢٠٠ هکتاری (محوطه های انبار و دپوی مواد معدنی صادراتی) و بندر نفتی خلیج فارس از جمله بخش هایی بود که مورد بازدید قرار گرفت.
این هیئت در نشستی مشترک با مدیران ارشد حوزه عملیاتی بندر شهید رجایی به بحث وتبادل نظر پرداختند و از نزدیک با ظرفیت های موجود در این بندر به منظور یافتن نقاط همکاری آشنا شدند.
“فرانسوا دوله” سفیر بلژیک در این بازدید گفت: ارتباط بین دو بندر شهید رجایی و بندر آنتورپ بلژیک تاریخی است و این ارتباطات همواره تداوم دارد.
وی افزود: ما دنبال توسعه روابط بین دو کشور هستیم و هم اکنون شرایط بسیار مساعدی برای این امر فراهم شده است.
سفیر بلژیک خاطرنشان کرد: برای روابط گسترده تر و ایجاد ارتباطات بسیار علاقمند هستیم و در این سفر زمینه های توسعه بنادر را بررسی کردیم.
“محمد علی اصل سعیدی پور” معاون امور بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز گزارشی مبسوط از ظرفیت ها و توانمندی های بندر شهید رجایی و همچنین آخر دستاوردهای عملیاتی این بندر را به هیأت اروپایی ارایه کرد.
سعیدی پور در حاشیه این نشست گفت: گستردگی سواحل هرمزگان و توانمندی های بندر شهید رجایی باعث تعجب مقامات بندری بلژیک شد.
وی ضمن اشاره به آمادگی هیئت بلژیکی برای افزایش همکاری های دوجانبه، افزود: در همین رابطه برنامه داریم تا زمینه های تجارت بندری و گردشگری اهداف پیش بینی شده را به فعلیت برسانیم.
این مقام مسئول ضمن بیان این مطلب که بلژیک یکی از مراکز آموزش نیروهای متخصص دریایی و بندری محسوب می شود، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تعداد زیادی از همکاران بنادر هرمزگان تحصیل کرده این کشور هستند، فرصتی مناسب برای تربیت نیروی انسانی بیشتر در پیش است.
این هیئت اروپایی قرار است در ادامه سفر خود، از ظرفیت های دریایی و بندری منطقه آزاد قشم نیز بازدید کند.
لازم به ذکر است، بندر آنتورپ بلژیک سومین بندر بزرگ اروپا محسوب می شود. این بندر به عنوان یکی از بزرگترین بنادر تخلیه و بارگیری کالا در سطح جهان، نقشی اساسی در اقتصاد بلژیک دارد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments