مباحث دریا به کتب درسی اضافه می شوند

مدیر کل دفتر تألیف کتب درسی وزارت آموزش و پرورش گفت: طبق توافق بعمل آمده میان سازمان بنادر و دریانوردی و وزارت آموزش و پرورش مباحث دریا به تمام کتب مقاطع درسی افزوده می شود.

به گزارش سی نیوز، «محمود امانی طهرانی» در حاشیه بازدید از مجتمع بندری خرمشهر اظهار کرد: این بازدید به منظور تهیه برنامه درسی مبتنی بر توسعه سواد دریایی دانش آموزان صورت گرفت.

وی در ادامه تصریح کرد: اعضای این مرکز می بایست به منظور جمع آوری مثال های عینی موضوع که در تیترهای مختلف درسی قابل پرداختن است از بنادر جنوبی نیز بازدید می کردند.

مدیر کل دفتر تألیف کتب درسی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه کتاب های درسی یک نقش ملی دارند افزود: مؤلفین کتابهای درسی باید با جغرافیا، صنعت، توانمندیها و مشخصات کشور آشنا باشند و بطور کلی بازدید از مراکز علمی، صنعتی و تجاری کشور برای آنها یک اولویت جدی به حساب می آید.

امانی طهرانی با اشاره به اینکه هدف ما افزودن مباحث دریا به تمام کتب مقاطع درسی است اظهار کرد: در نظر داریم ابعاد مختلف موضوع حوزه دریا در حدی که بعنوان سواد عمومی شهروندان محسوب می شود را مورد توجه قرار  دهیم.

وی با اشاره به همکاری دوجانبه میان سازمان بنادر و دریانوردی و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش در طول یک سال و نیم گذشته، افزود: این یک اقدام مقطعی نیست بلکه  اقدامی مستمر است که از مدتها قبل آغاز شده و در حال حاضر نیز در بسیاری از کتابهای درسی المانها، عناصر و قطعه های مفهومی که به موضوع دریا مرتبط است وجود دارد.

مدیر کل دفتر تألیف کتب درسی وزارت آموزش و پرورش در پایان ابراز امیدواری کرد که افزودن مباحث دریایی به کتاب های درسی منجر به ارتقاء سطح سواد دریایی مردم شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments