لزوم توسعه صادرات کالا از بندر امیرآباد

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران گفت: بندر امیرآباد دارای پتانسیل بسیار خوبی است.
به گزارش سی نیوز، ربیع فلاح جلودار در دیدار از بندر امیرآباد بهشهر با بیان اینکه این بندر دارای پتانسیل بسیار خوبی است افزود: باید صادرات کالا ومرکبات از این بندر توسعه یابد.
وی با اشاره به اینکه هنوز بندر امیرآباد شناخته شده نیست اضافه کرد: سرمایه‌گذاران فراوانی داریم و معتقدیم باید از ظرفیت‌ این سرمایه‌گذاران در این بندر استفاده شود.
فلاح با تاکید بر اینکه توسعه راه‌آهن در بندر انگیزه خدمات‌رسانی را افزایش داده است و باید طوری برنامه‌ریزی شود که در حوزه صادارات اشباع شویم، گفت: بندر امیرآباد مهمترین کریدور شمال و جنوب است که باید با نگاه ملی از این بندر در حوزه صادرات استفاده شود.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه بندر امیرآباد ویژگی استثنائی دارد و امکانات ک نظیر آن در حوزه غلات می‌تواندکمک کار ما باشد، تصریح کرد: واردات غلات ما از کشورهای مختلف تنها برای مصرف داخلی نیست بلکه باید امکاناتی فراهم شود و مجوز داده شود تا برای ترانزیت و صادارات مجدد غلات که نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد وارد شویم. چراکه افزایش صادرات و واردات در این حوزه باعث شکوفایی در بخش اقتصاد می‌شود.
او با اعلام اینکه توان ظرفیت واردات گندم تا ۱ میلیون تن برای مصرف و ترانزیت وجود دارد، ادامه داد: بندر امیرآباد می‌تواند با دارا بودن ۵۰ درصد ازظرفیت بنادر شمال ایران و تجهیزامکانات و زیرساخت‌ها در این راه به ما کمک کند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments