لاینرها چراغ خاموش می‌آیند

از مجتمع بندری شهید رجایی خبر می‌رسد، سه کشتی خارجی از لاینرهای خارجی به این بندر وارد شده و اقدام به عملیات تخلیه و بارگیری کالا کرده‌اند.

به گزارش سی نیوز به نقل از مانا، کشتی HYUNDAI JAKARTA متعلق به خط کشتیرانی بین‌الملل HYUNDAI در در اسکله 25 ترمینال شماره دو بندر شهید رجایی پهلو گرفته و اقدام به تخلیه 743 کانتینر کرده است.
بنابراین گزارش، یک فروند کشتی متعلق به خط کشتیرانی CMA-OKAPI نیز 5 تیرماه 1394 وارد این بندر شد و تعداد 150 کانتینر را تخلیه کرد.
علاوه بر آن، خط کشتیرانی HANJIN نیز که در گذشته مذاکراتی برای ورود مجدد به بندر شهید رجایی انجام داده بود، به این بندر بازگشته و قرار است درآینده ای نزدیک در این بندر به منظور تخلیه و بارگیری پهلو بگیرد.
گزارش‌های واصله حاکی است، خط معتبر کشتیرانی EVER GREEN نیز پس از مدت‌ها با ورود کشتی Uni Pacific به بزرگترین بندر تجاری کشورمان باز خواهد گشت. این اقدام نیز طی روزهای آتی صورت خواهد گرفت.
با تسهیل روابط ایران در حوزه بین‌الملل و رفع تحریم‌ها، باید در روزهای آتی و نه‌چندان دور بیش از اینها منتظر شنیدن خبرهای اینچنینی باشیم، اما دلایل مدنظر مسئولان مربوطه برای عدم بیان و تلاش برای مسکوت ماندن توسعه روابط تجاری و بازگشت خطوط معتبر کشتیرانی مشخص نیست.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.