لایحه پیشنهادی برنامه ششم توسعه تغییر می‌کند

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در واکنش به تبصره 21 برنامه ششم توسعه گفت: ما به طور قطع این نوع پیشنهادات را در لایحه برنامه ششم تغییر می‌دهیم.
به گزارش سی نیوز، مهرداد لاهوتی با تاکید بر اینکه دولت و سازمان های دولتی نباید با تشکیل شرکت هایی دولتی یا شبه دولتی مستقیما فعالیت اقتصادی کنند و اشاره به تبصره 21 لایحه پیشنهادی برنامه ششم توسعه که در آن سازمان بنادر و دریانوردی اجازه یافته با مشارکت شرکت های داخلی یا خارجی، در توسعه و راهبری بنادر وارد شود، به مانا تصریح کرد: در تبصره پنج قانون بودجه امسال آورده شده که سرمایه‌گذارانی که قصد سرمایه‌گذاری در بخش حمل ونقل را داشته باشند می‌توانند از منابع بخش‌خصوصی با اولویت برخوردار شوند. پیام قانون این است که باید بخش خصوصی در پروژه های اقتصادی حاکم شود.
نماینده مردم لنگرود در مجلس افزود: البته سیاست دولت و آقای آخوندی وزیر محترم راه و شهرسازی نیز به واگذاری حداکثری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی است.
این عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره با زیان کلان تاخیر در اجرای پروژه‌های عمرانی که به اقتصاد کشور وارد شده است اضافه کرد: راهی جز مشارکت بخش‌خصوصی در این پروژه‌ها نیست. دولت باید با فراهم ساختن زیر ساخت ها تنها در پروژه هایی ورود کند که بخش‌خصوصی تمایلی برای مشارکت در آنها ندارد.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.