قشم پل ارتباطی اقتصاد ایران و جهان

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: براساس سیاست‌های مربوط به فعالیت مناطق آزاد کشور، قشم می‌تواند به عنوان پل ارتباطی اقتصاد ایران با اقتصاد جهان نقش آفرینی کند.
به گزارش سی نیوز، فرزین حقدل افزود: افزایش تمایل سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی جهت شرکت در فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی قشم، اهمیت نقش این منطقه در اقتصاد کشور را نشان می‌دهد.
وی از معافیت 20 ساله مالیاتی سرمایه‌گذاران، نیاز نداشتن به اخذ ویزا اتباع خارجی، دسترسی آسان به آب‌های آزاد بین‌المللی، فرصت‌های مختلف صنعتی، گردشگری، وجود ظرفیت بالای نفت و گاز در این منطقه و پتانسیل‌های مهم حوزه دریایی به عنوان بخشی از امتیازات سرمایه‌گذاری در قشم نام برد.
به گفته معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد قشم، با استفاده صحیح و مدیریت شده از ظرفیت‌های موجود این منطقه، می‌توان به روند توسعه جزیره قشم از طریق جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و تبدیل قشم به دالان مهم اقتصاد کشور و جهان، شتاب داد.
وی با اشاره به اینکه تدابیر دولت تدبیر و امید و تسهیلات منطقه آزاد قشم در راستای جذب فعالان اقتصادی، موجب افزایش رغبت سرمایه‌گذاری‌ها در این جزیره شده به طوریکه در یکی دو سال گذشته شاهد تغییرات محسوسی در بخش حضور سرمایه‌گذاران و بهبود وضعیت اقتصادی در قشم بوده‌ایم، ادامه داد: با اقدامات صورت گرفته و با وجود فاصله داشتن با جایگاه اصلی در نقش آفرینی مناطق آزاد، خوشبختانه اعتماد سرمایه‌گذاران برای حضور در این منطقه نسبت به گذشته به مراتب بیشتر شده‌است.
حقدل به موضوع دریافت غیرقانونی مالیات از فعالان اقتصادی توسط سازمان امور مالیا‌تی کشور در مناطق آزاد اشاره کرد و گفت: مهندس ترکان مشاور عالی رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد صنعتی – تجاری و ویژه اقتصادی کشور در نامه‌ای به وزیر اقتصاد خواستار حل این مشکل شده و امیدها برای حل آن براساس قوانین و مقررات خاص مناطق آزاد کشور، افزایش یافته است.
معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد قشم با تاکید بر اهمیت حضور بانک های خارجی در منطقه آزاد قشم گفت: فعالیت این بانک‌ها در قشم امکان انتقال سرمایه، سود و اصل سرمایه به سرمایه‌گذاران خارجی را فراهم می‌کند و در دهکده جهانی فعالیت بانک‌های خارجی یکی از ملزومات توسعه اقتصادی محسوب می‌شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments