قرارداد همکاری FLNG ایران با فرانسه

مقامات ایرانی از توافق برای همکاری شرکت فرانسوی در خصوص انجام یک پروژه FLNG خبر دادند.
به گزارش سی نیوز به نقل از مانا، پیش از این در خبرها یک شرکت فرانسوی از تمایل خود برای سرمایه گذاری بر روی میدان نفتی فروزان برای استخراج گاز خبر داده بود.
براساس این گزارش، این پروژه که با سرمایه یک میلیارد دلاری انجام می‌شود بر روی ذخایر گازی میدان نفتی فروزان اعمال می‌شود. گفته شده که در این میدان نفتی روزانه 200 میلیون مترمکعب گاز هدر می رود.
وزیر نفت ایران از نهایی شدن مذاکرات این پروژه با دو شرکت ایرانی با طرف فرانسوی خبر داد. شرکت ملی نفت در این قرارداد وظیفه بازاریابی و فروش LNG دارد. شرکت دوم نیز موظف یه حمل این گاز توسط کشتی های گازبر و FLNG خواهد بود. شرکت های نفتی فرانسوی توتال و تکنیپ نیز مذاکرات خود را در سطح بالایی در ایران انجام داده اند. گفته می شود شرکت تکنیپ خدمات مهندسی را برای پروژه های بزرگ LNG فراهم می‌کند.
پیش از این نیز مقامات ایرانی از همکاری شرکت الکسار بلژیک برای انجام پروژه FLNG از نزدیک میدان گازی نامبرده خبر دادند. شرکت بلژیکی پس از حصول توافقات مالی و فنی تجهیزات FLNG را در منطقه خارگ احداث می‌کند. پیش از این جزیره خارگ به منظور احداث کارخانه LNG ساحلی برای میدان نفتی فروزان در نظر گرفته شده بود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments