فعالان اقتصادی بندر شهیدرجایی معاف از ماليات شدند

معاون عملیات بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: اشخاص حقیقی و حقوقی که در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی فعالیت اقتصادی دارند، مشمول پرداخت مالیات برارزش افزوده نمی‌شوند.

به گزارش سی نیوز، محمدعلی اصل سعیدی‌پور افزود: شرکت‌های طرف قرارداد با منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، فعالان اقتصادی و عرضه کنندگان کالا و خدمات بندری فعال در این منطقه ویژه می‌توانند با اخذ مجوز فعالیت، از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شوند.

وی با اشاره به اینکه کاهش هزینه‌های مربوط به بهای تمام شده کالا می‌تواند راهکاری مناسب برای توسعه فعالیت‌های لجستیکی در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی باشد، گفت: شرکت‌های دارای مجوز فعالیت با برخورداری از این معافیت ها، می توانند از مزایای کاهش هزینه‌ها، ایجاد تعاملات مناسب‌تر با مشتری و ارائه خدمات مناسب‌تر به مراجعان برخوردار شوند.
معاون عملیات بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از فعالیت بیش از 400 شرکت در بندر شهید رجایی خبر داد و افزود: شرکت‌ها و فعالان بندری در صورت عدم اخذ مجوز فعالیت، مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده به میزان 10 درصد در سال 94 می‌شوند.
منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی به عنوان دروازه طلایی اقتصاد کشور با ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه 100 میلیون تن کالا، بزرگترین بندر تجاری کشور محسوب می‌شود. این منطقه در 23 کیلومتری غرب بندرعباس قرار دارد و 53 درصد صادرات و واردات ، 70 درصد ترانزیت کشور و بالغ بر 80درصد عملیات کانتینری بنادر کشور را بر عهده دارد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments