فصل خوب بندر روتردام در بخش کانتینری

حجم محموله‎های کانتینری بندر روتردام در هلند طی سه ماهه ابتدایی سال 2017 میلادی با 8.8 درصد افزایش به 3.3 میلیون TEU رسید.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، آلارد کاستلین، مدیرعامل سازمان بندر روتردام، اظهار کرد: “در بخش کانتینری این بهترین فصل تاریخ بود و ماه مارس امسال نیز حد نصاب جدیدی بر جای گذاشت. شرکت‎های کانتینری بندر روتردام در شرایطی که بازار رشد کمی را داشت موفق شدند عملکرد بسیار خوبی داشته باشند.”

کاستلین ادامه داد: “نباید سریع نتیجه‎گیری کرد، اما با توجه به برنامه کشتی‎ها که به نفع بندر روتردام است، انتظار می رود که امسال در بخش کانتینری سالی خوبی را تجربه کنیم.”

از نظر وزنی، محموله های کانتینری بندر روتردام در 3ماهه ابتدایی سال جاری 10.8 درصد افزایش یافت. وزن این محموله ها در این مدت به 34.3 میلیون تن رسید. بندر روتردام معتقد است که این رقم بسیار بیشتر از میانگین بازار است.

بر اساس اعلام سازمان بندر روتردام فعالیت در پایانه‎های جدید این بندر مانند Maasvlakte 2 از زمان آغاز به کار همواره روبه بهبود بوده است و خطوط کشتیرانی محموله‎های ترنسشیپمنتی را که پیش از این و در سالهای 2015 و اوایل 2016 به سایر بنادر ارجاع می دادند، اکنون به این پایانه می آورند.

همین امر نیز موجب افزایش فعالیت فیدری این بندر به میزان 22.4 درصد شده است. حجم فعالیت فیدر در این بندر به 5.9 میلیون تن رسیده است.

در مجموع و طی 3ماهه ابتدایی سال 2017 حجم کالاهای  تخلیه و بارگیری شده در بندر روتردام دو درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد کرد. حجم این محموله ها به 119.3 میلیون تن رسید.

در این مدت حجم محموله های رورو و محموله های نظیر آن با 14.5 درصد افزایش به 7.6 میلیون تن رسید. در بخش محموله‎های مایع نیز در این مدت نفت بیشتر (با رشد 2.3 درصدی، 26.6 میلیون تن) و LNG بیشتری (با رشد 65.6 درصدی، 0.2 میلیون تن) در بندر روتردام جابجا شد.

اما جابجایی محصولات نفتی با نزدیک به 11 درصد کاهش به 21.7 میلیون، و سایر محموله‎های مایع نیز با 9 درصد افت به 7میلیون تن رسید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments