غفلت از صنعت ساخت کشتی

رئیس فراکسیون دریایی مجلس گفت: متاسفانه صنعت کشتی‌سازی در کشور مورد غفلت های زیادی قرار گرفته است. در حالیکه صنعت کشتی سازی در ایران همزمان با برخی از کشورها آغاز شده است اما آن کشورها خیلی از ما جلوتر هستند و حرف اول را در دنیا می‌زنند.
به گزارش سی نیوز، حسن دهدشتی افزود: باید به ساخت داخل توجه جدی شود و حمایت‌های لازم صورت گیرد هر چند ممکن است در کوتاه مدت آسیب‌ها و مشکلاتی وجود داشته باشد.
وی به مانا گفت: اگر قرار است کشور بر اساس اقتصاد مقاومتی روی پای خود بایستد باید بخش داخلی را تقویت و حمایت کنیم. بخش داخلی هم باید انسجام لازم را داشته باشد و در بحث استاندارد سازی و کیفیت اقلام تولیدی توانمندی خود را به بخش دولتی ثابت کند. مجلس و دولت هم باید تمهیداتی را فراهم کنند که بخش داخلی انگیزه و امید داشته باشد که روی پای خود بایستد.
دهدشتی با اشاره به اینکه کشتی سازی و تعمیرات اشتغالزایی بالایی را می تواند ایجاد کند و دولت باید به این امر توجه داشته باشد، درباره اقدامات فراکسیون دریایی درباره گنجاندن مباحث دریایی در برنامه ششم توسعه تصریح کرد: در این خصوص با انجمن مهندسی دریایی، دانشگاه ها، مالکان کشتی، شورایعالی صنایع دریایی و سازمان بنادر و دریانوردی صحبت شده است تا جمع بندی‌ها و پیشنهادات خود را برای برنامه ششم ارائه دهند.
رئیس فراکسیون دریایی مجلس با اشاره به کمرنگ بودن مباحث دریایی در برنامه پنجم توسعه افزود: سازمان بنادرو دریانوردی آمادگی خود را اعلام کرده است و باید پیشنهادات جمع بندی و برای درج در برنامه اعلام شود
او با اشاره به لزوم هماهنگی‌های میان ارگان‌های مختلف دریایی گفت: شورایعالی صنایع دریایی می تواند مجموعه بخش خصوصی و دولتی را در این زمینه هماهنگ کند و کار را پیش ببرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments