عزم جدی دولت برای توسعه بندر شهید بهشتی

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بخش خصوصی باید حضور گسترده در اقتصاد آبی داشته باشد و روند سرمایه‌گذاری صنایع دریایی در بنادر چابهار بايد افزایش پیدا کند.
رضا مالکی با اشاره به اینکه افزایش مبادلات اقتصادی با کشورهای منطقه از طریق چابهار به طور طبیعی امنیت در مرزهای آبی و حتی خاکی جنوب شرق کشور را بهبود می‌بخشد، ادامه داد: عزم دولت برای توسعه بندر شهید بهشتی چابهار جدی است.پ
معاون استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: توسعه بندر شهید بهشتی با این وسعت، زیرساخت‌هایی مانند راه آهن، حمل و نقل و ایجاد کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب را در پی دارد و با ایجاد این زیرساخت‌ها، بهار سرمایه‌گذاران و کارآفرینان فرا می‌رسد.
مالکی با تاکید بر اینکه توجه به بندر چابهار زمینه‌ساز توسعه اقتصادی جنوب سیستان و بلوچستان است، گفت:چالش‌های بخش حمل ونقل دریایی در بنادر استان ضرورتی است که باید به آن توجه شود و برای رفع این چالش‌ها برنامه‌ریزی شود.
مالکی همچنین با اشاره به اینکه برای رسیدن به استانداردهاي ملي و بين المللي در بخش شیلات باید تاسيسات زيربنائي مناسب در بنادر صيادي ایجاد کرد، افزود: با دادن فرصت توسعه به صنایع شیلاتی می توان هم ظرفیت تولید آبزی را در استان فراهم کرد و هم اشتغال پایدار را ایجاد کرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments