عبور نخستین کشتی کروز از کانال‎توسعه‎یافته پاناما

کانال پاناما برای نخستین بار بعد از توسعه روز شنبه (9 اردیبهشت 1396) پذیرای یک فروند کشتی کروز به نام Disney Wonder بود.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز،این کشتی تفریحی هم اکنون در حال عبور در مسیر روبه جنوب کانال پاناما از اقیانوس اطلس به سمت اقیانوس آرام است. کشتی کروز Disney Wonder در سفری 14 روزه از بندر کاناورال به سن دیگو است.

کانال پاناما برای مدت طولانی مسیر کشتی های کروز بود، و کشتی های زیادی با توجه به اندازه های این راه آبی ساخته شدند که از میان آنها می توان به کلاس Spirit در کشتیرانی Carnival اشاره کرد.

کشتی کروز Disney Wonder ظرفیت پذیرایی از 2 هزار و 713 مسافر را دارد. طول کشتی در ابتدا 964 فوت (293) بود اما برای بهبود بهره‎وری بدنه طول آن به 984 فوت (300) متر افزایش یافت و دیگر قادر به عبور از مسیر قدیمی کانال پاناما را نداشت. پیش از این محدودیت طول کشتی ها برای عبور از کانال 965 فوت بود.

توسعه کانال پاناما اجازه می دهد که کشتی‎هایی با طول یک هزار و 200 فوت نیز از این آبراهه عبور نمایند. پیش بینی می شود تا پایان ماه سپتامبر 2017 مجموع کشتی های کروز عبوری از مسیرهای قدیمی و توسعه یافته این کانال به 233 فروند کشتی برسد. این تعداد کشتی در مجموع 237 هزار و 298 مسافر را جابجا کرده اند.

مقام های کانال پاناما از ابتدای آوریل 2017 آغاز به پذیرش کشتی‎های کروز کردند و تاکنون 18 کشتی برای عبور از این مسیر زمان عبور خود را رزرو کرده اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments