ضرر بزرگ NYK

شرکت کشتیرانی Nippon Yusen Kaisha (NYK Line) ژاپن در سال مالی 2016 میلادی نزدیک به 265.74 میلیارد یوان (2.39 میلیارد دلار) ضرر کرد.

به گزارش گروه بین‎الملل مارین تایمز، ضرر مالی این شرکت کشتیرانی که تا پایان ماه مارس 2017 به ثبت رسیده است بر خلاف روند سوددهی سال گذشته آن بود. کشتیرانی NYK در مدت مشابه سال گذشته 18.24 میلیارد یوان سود کرده بود.

شرکت NYK اعلام کرد که این ضرر بسیار بزرگ متشکل از ضرردهی در بخش های کانتینری، و فله بر است. این ضرر همچنین شامل پرداخت جریمه ای نزدیک به 14 میلیارد یوان در رابطه با پرونده کمیسیون اروپا مبنی بر اقدام های ضد رقابتی این شرکت کشتیرانی می شود.

در همین حال، درآمد این شرکت کشتیرانی ژاپنی در طول سال مالی 2016 میلادی به 1.92 تریلیون یوان رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن 15.4 درصد کاهش داشته است.

کشتیرانی NYK با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: “نرخ اجاره کشتی ها همچنان در بخش کشتی های کانتینری پائین است که دلیل آن مازاد ظرفیت کشتیرانی هاست. در همین حال، بازار کشتی های فله بر نیز بهبود چندانی نداشته است گرچه در این بخش توازن بیشتری میان عرضه و تقاضا برقرار شده که دلیل آن افزایش اوراق کشتی هاست.”

این کشتیرانی در بخش کشتی‎های کانتینری 12.7 میلیارد یوان، و در بخش فله‎برها 4.1 میلیارد یوان ضرر کرد و در بخش لجستیک 7.6 میلیارد یوان سود کرد.

شرکت NYK اظهار امیدواری کرده است که در سال مالی 2017 میلادی با توجه به بهبود شرایط بازارها، نزدیک به پنج میلیارد یوان سود نماید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments