صنعت دریایی فقط ساخت کشتی نیست

مدیرعامل شرکت مدیریت کشتی با اشاره به اینکه بايد اين موضوع را گسترش دهيم كه صنعت دريايي فقط ساخت كشتي نيست، گفت: اينكه در برنامه پنجم هيچ اسمي از بخش دريايي برده نشد چند علت دارد يا نتوانسته‌ايم اندازه خود را به تصميم‌گيران نشان دهيم و يا اينكه تصمیم گیران اندازه اين بخش را ديدند اما نتوانستيم اهميت موضوع را به آنها نشان دهيم كه اين شكست بزرگي براي بخش دريايي است.
به گزارش سی نیوز، حسن قربان با بیان اینکه نباید اجازه دهیم برنامه ششم توسعه به سرنوشت برنامه پنجم دچار شود افزود: بايد همان زماني را كه صرف تدوين برنامه مي‌كنيم صرف راضي كردن افراد بالادست كنيم تا با شكست برنامه پنجم مواجه نشويم. توازن بايد مورد توجه قرار گيرد. چراکه توازن در تدوين برنامه و دفاع به موقع از آن بسيار مهم است.
وی با اشاره به اینکه صنعت دریایی فقط ساخت کشتی نیست اضافه کرد: يك NGO با فعاليت‌هاي خود توانست بین مسوولان اين موضوع را پر رنگ كند كه صنعت دريايي مساوي با ساخت شناور است و صنعتی كه شامل ساخت، تعمير، فراساحل، شيلات، كشتيراني‌ها و … است به فراموشي سپرده شده و تنها ساخت مورد توجه قرار گرفته است. بايد اين موضوع را گسترش دهيم كه صنعت دريايي فقط ساخت كشتي نيست.
به گفته قربان، تمام وقت و زمان خود را صرف نوشتن برنامه كرده‌ايم اما بايد فعاليت‌هايي هم انجام شود كه رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي را با استدلال و … راضي كنيم. اگر برنامه متوازن نباشد حتي اگر اجرا هم شود محكوم به شكست است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments