صدور 720 مجوز سرمایه گذاری در منطقه آزاد چابهار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار گفت: تاکنون یکهزار و 60 درخواست مجوز سرمایه‌گذاری به این سازمان ارائه شده و برای  720 مورد مجوز سرمایه گذاری صادر شده است که از این تعداد 494 مجوز ثبت شرکت خارجی با رقم هشت میلیارد دلار صورت پذیرفته است.
به گزارش سی نیوز، حامد علی مبارکی با بیان اینکه در روزهای گذر از تحریم، هیئت های اقتصادی و سفرای کشورهای اروپایی و آسیایی به منظور بررسی و استفاده از ظرفیت ها، مزیت ها و فرصت های سرمایه گذاری به این منطقه سفر کرده اند، گفت: در راستای تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه سواحل مکران، چابهار در این زمان مورد توجه کانون جهانی واقع شده است.
مبارکی در ادامه بیان کرد: بعد از توافق هسته ای کشورمان با کشورهای 1+5 بیش از 50 گروه و هیئت اقتصادی اعم از سرمایه گذاران خارجی، ایرانیان مقیم خارج از کشور از چابهار بازدید کرده اند.
وی اظهار کرد: سفرای چین، ژاپن، پاکستان و افغانستان از جمله کشورهایی بوده اند که تاکنون در راس هیئت های سیاسی – اقتصادی از پتانسیل ها و ظرفیت های این منطقه بازدید به عمل آورده اند.
وی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری خارجی می‌تواند باعث توسعه چابهار شود، اضافه کرد: فرصت‌های سرمایه‌گذاری فراوانی در بخش صنعت و معدن، پالایشگاه کوچک نفت، صنایع بالادستی و پایین دستی و صنایع کوچک مختص شیمیایی وجود دارد.
مدیر عامل منطقه آزاد چابهار، افزود: این فرصت ها در بخش صنایع منطقه، بسته بندی مجدد برای صادرات، صنایع پردازش معادن و صادرات طراحی می شود که با توجه به اینکه این منطقه سرشار از معادن ارزان قیمت است که اگر طراحی و به فروش بروند، بازدهی بسیارمطلوبی خواهد داشت.
وی گفت: در برنامه‌ ششم توسعه منطقه آزاد چابهار مورد توجه جدی دولت تدبیر و امید است که در راستای توسعه سواحل مکران از بندر گواتر چابهار تا جاسک و سیریک در استان هرمزگان گسترش پیدا می‌کند و در دو سالی که از عمرا ین دولت می‌گذرد حدود 50 پروژه عمرانی در منطقه شروع و برخی ازآنها به بهره برداری رسیده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments