صدور 58 هزار گواهینامه دریانوردی در سال 93

تعداد 58 هزارو 875 گواهینامه دریانوردی در سال گذشته توسط سازمان بنادر و دریانوردی صادر شده است.
به گزارش سی نیوز، مدیر کل امور دریانوردان سازمان بنادر و دریانوردی ضمن بیان این مطلب افزود: با توجه به بازنگری جامع کنوانسیون و آیین نامه مربوطه در سال 2010 در فیلیپین که به اصلاحیه 2010 مانیل معروف است و ضرورت انجام اقدامات لازم جهت انطباق با اصلاحیه مذکور اداره استانداردهای دریانوردان سازمان بنادر و دریانوردی به همین منظور برنامه ها یی را در سال گذشته اجرا کرده است.
حسین میرزایی به مانا گفت: اجرای موفقیت آمیز اصلاحیه 2010 مانیل و ممیزی مستقل پنج ساله سوم، تدوین و بازنگری 88 عنوان از دستورالعملهای مرتبط با استانداردهای آموزشی، اخذ آزمون و صدور گواهینامه های دریانوردی شاغل بر روی شناورهای تجاری در محدوده سفرهای نامحدود و نزدیک به ساحل در رده های مختلف برای بسته آموزشی ارسالی به IMO جهت ابقاء در لیست سفید کنوانسیون STCW از این برنامه ها بوده است.
وی برنامه ریزی جهت انعقاد تفاهم نامه سند شناسایی گواهینامه های دریانوردی با کشورهای آذربایجان، انگلیس، اتحادیه اروپا (EMSA)، چین، کویت،عمان، ترکیه و انعقاد تفاهنامه دو جانبه سند شناسایی با کشور بنگلادش را از دیگر اقدامات این اداره کل ذکر کرد.
میرزایی با اشاره به نظارت بر 42 مرکز آموزش دریانوردی افزود: علاوه بر این ادارات امتحانات و صدور گواهینامه های دریانوردی بنادر به میزان 912 نفر ساعت با اجرای ممیزی های ادواری و بازدید های ضروری، بر این مراکز نظارت داشته است.
وی در ادامه گفت: همچنین در سال گذشته بر 34 مرکز صدور گواهینامه سلامت پزشکی به میزان 306 نفر ساعت نظارت شده است.
مدیر کل امور دریانوردان سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص عملکرد آموزشی اين سازمان اظهار داشت: در سال گذشته تعداد 585 دوره آموزشی در سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شده است که در مجموع 337 هزار و 460 نفر ساعت به تفکیک بنادر و همچنین نوع دوره بوده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments