صدور بیمه‌نامه برای کشتی‌های نفتکش ایرانی

مدیر عامل شرکت بیمه تجارت از همکاری با شرکت‌های بیمه معتبر خارجی به منظور صدور بیمه نامه برای کشتی‌های نفتکش ایرانی خبر داد و گفت: شرکت بیمه تجارت به عنوان بزرگترین شرکت بیمه خصوصی به لحاظ ثبت سرمایه ثبتی اولیه در ایران در امر صدور بیمه نامه برای انواع شناورها فعال است.

به گزارش سی نیوز، مهدی سامری افزود: با توجه به اینکه بانک تجارت یکی از مهمترین سهامداران شرکت ما محسوب می شود، لذا این پتانسیل در شرکت بیمه تجارت وجود دارد که در صدور بیمه نامه برای محموله‌های بزرگ و نفتی که توسط شناورها حمل می شود نیز وارد شود.
مدیر عامل شرکت بیمه تجارت به مانا بیان کرد: در این راستا با چند شرکت معتبر خارجی وارد مذاکره شده‌ایم تا بتوانیم با همکاری آنها نسبت به صدور بیمه‌نامه برای کشتی‌های نفتکش اقدام کنیم. از سوی دیگر نیز با خطوط داخلی فعال در زمینه نفتکش وارد مذاکره شده‌ایم که تا زمان نهایی شدن بیمه‌نامه به دلیل مباحث رقابتی با سایر بیمه‌گرها نام شرکت نفتکش را اعلام نمی‌کنیم.
وی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قصد داریم در امر استخراج و حمل و نقل در حوزه انرژی و نفت وارد شویم و امیدواریم با خدماتی که ارائه می‌دهیم حضور اثرگذاری برای فعالان این صنعت داشته باشیم.
سامری از اعلام آمادگی شرکت بیمه تجارت برای صدور بیمه نامه شناورهای مسافربری خبر داد و گفت: به این منظور پکیج‌های ویژه‌ای تهیه شده است که در اختیار این لاین‌ها قرار داده می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر به دلیل اعمال تحریم‌ها شاهد کاهش همکاری‌های خارجی باشرکت‌های معتبر بیمه‌ای در سراسر دنیا بوده‌ایم، افزود: امیدواریم به زودی شاهد بازشدن دریچه‌های جدیدی در بحث واگذاری بیمه‌های اتکایی با شرکت‌های بیمه خارجی باشیم. همچنین انتقال تکنولوژی روز دنیا در مباحث بیمه‌ای کشور و بومی کردن آنها یکی ازمهمترین اهداف شرکت بیمه تجارت است.
مدیرعامل شرکت بیمه تجارت با اشاره به اینکه مطالعات خوبی توسط کارشناسان شرکت انجام شده است تا ورود تکنولوژی‌ها جدید بیمه گری خدمات بهتر و استاندارد روز دنیا را به بیمه‌گذار ارائه دهیم، گفت: این تجارت را از شرکت‌های بیمه معتبر خارجی کسب می‌کنیم و سعی می‌کنیم فرهنگ آن را در کشور بومی و کاربردی کنیم.
وی با تاکید بر اینکه حدود 70 سال از قدمت بیمه در کشور ما می‌گذارد اما متاسفانه در این مدت نتوانسته ایم همگام با کشورهای پیشرو در صنعت بیمه حرکت کنیم، افزود: شرکت‌های بیمه موفق نشده اند بیمه را به عنوان یکی از مخارج اصلی مردم در سبد هزینه‌های خانواده‌های ایرانی قرار داده و به مردم اثبات کنند با بیمه می‌توانند با ریسک کمتری زندگی کرده و دغدغه خاطر کمتری داشته باشند. از سوی دیگر هنوز نوع مدیریت ریسک توسط شرکت های بیمه داخلی مطالعه نشده است و این در حالی است که بسیاری از کشورهای پیشرو در صنعت بیمه موفق شده اند با مدیریت ریسک نرخ ها را به نفع بیمه گذار متعادل کنند.
مدیر عامل شرکت بیمه تجارت ادامه داد: این شرکت‌های بیمه کننده با مدیریت ریسک شرایط مناسبی را برای تشویق عموم مردم به استفاده از خدمات بیمه‌ای در کشورشان فراهم کرده اند که فراهم شدن چنین شرایطی در خدمات بیمه‌ای کشور ما نیز مستلزم استفاده از دانش روز دنیا است.
وی تصریح کرد: ارتباط تنگاتنگ با شرکت‌های معتبر بیمه خارجی در قالب آموزش‌های مستمر، رد و بدل کردن نیروی انسانی در راستای آموزش می‌تواند در به روز شدن شرکت‌های بیمه‌ای بسیار موثر باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments