صادرات محصولات نفتی منطقه آزاد قشم به عراق

مدیرعامل شرکت نخل مطهر قشم از انعقاد قرار داد فروش محصولات نفتی این شرکت به کشور عراق به عنوان مشتری جدید خبر داد و گفت: تا انتهای امسال، به طور مستمر در هر ماه محصول هیدروکربن سبک (بنزین) تولیدی این شرکت در منطقه آزاد قشم از طریق مسیر زمینی به کشور عراق صادر می‌شود.
رحیم قنبری افزود: در مرحله اول صادرات تولید سوخت شرکت نخل مطهر قشم، پنج هزار تن هیدروکربن سبک (بنزین) در آذر 1393 به کشور عراق صادر می شود و تا پایان سال نیز هر ماه 10 هزار تن از این محصول به خریدار عراقی تحویل می‌شود.
وی ادامه داد: با واگذاری زمین مورد نیاز این شرکت توسط سازمان منطقه آزاد قشم و فعالیت پالایشگاه نوین و کارآمد در محدوده اسکله کاوه، هر ماه 50 هزار تن محصولات نفتی از قشم و از طریق دریا به کشورهای خریدار صادر می‌شود.
قنبری از آلمان، عراق، پاکستان، سودان و افغانستان به عنوان مشتریان محصولات نفتی شرکت نخل مطهر در قشم نام برد و گفت: توسعه فعالیت های نفتی این شرکت در منطقه آزاد قشم، به ایجاد اشتغال دائم و تقویت حوزه اقتصادی قشم کمک می‌کند.
مدیرعامل شرکت نخل مطهر قشم از صادرات نخستین محموله تولید هیدروکربن سنگین (گازوئیل) تولید شده این شرکت توسط شش دستگاه نفتکش در مهر امسال از منطقه آزاد قشم و از طریق خط زمینی به کشور افغانستان خبر داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments