صادرات در بندر امام 63 درصد افزایش داشته است

ناظر گمرکات خوزستان گفت: در 11ماه امسال، 9میلیون و 962هزار و 570تن کالا به ارزش پنج میلیارد و 16میلیون دلار از بندر امام صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از نظر وزن 28درصد و از لحاظ ارزش 63درصد رشد نشان می‌دهد.
به گزارش س نیوز، محمدرضا جعفری افزود: این میزان کالا که شامل محصولات پتروشیمی، پلی اتیلن، آهن آلات، مواد معدنی و ساختمانی، فراورده‌های نفتی، محصولات کشاورزی و غذایی بوده به کشورهای اروپایی، جنوب شرق آسیا، امارات متحده عربی، هندوستان، چین و کره جنوبی صادر شده است.
وی به مانا گفت: در این مدت 16میلیون و 329هزار و 137تن کالا به ارزش هفت میلیارد و 265میلیون و 749هزار و 464 دلار از طریق گمرک بندر امام به کشور وارد شده است.
به گفته وي، عمده واردات صورت گرفته از طریق بندر امام، غلات، نهاده‌های دامی و کشاورزی، تجهیزات مکانيکی و راهسازی، خودرو و لاستیک بوده است.
ناظر گمرکات خوزستان ادامه داد: میزان واردات کالا از گمرک بندر امام درمقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن 38درصد و از لحاظ ارزش چهار درصد افزایش نشان می دهد.
جعفری تصریح کرد: گمرک بندر امام به لحاظ حجم تجارت خارجی پس از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان فعال ترین واحد گمرکی کشوراست.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.