صادرات در بندر امام 63 درصد افزایش داشته است

ناظر گمرکات خوزستان گفت: در 11ماه امسال، 9میلیون و 962هزار و 570تن کالا به ارزش پنج میلیارد و 16میلیون دلار از بندر امام صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از نظر وزن 28درصد و از لحاظ ارزش 63درصد رشد نشان می‌دهد.
به گزارش س نیوز، محمدرضا جعفری افزود: این میزان کالا که شامل محصولات پتروشیمی، پلی اتیلن، آهن آلات، مواد معدنی و ساختمانی، فراورده‌های نفتی، محصولات کشاورزی و غذایی بوده به کشورهای اروپایی، جنوب شرق آسیا، امارات متحده عربی، هندوستان، چین و کره جنوبی صادر شده است.
وی به مانا گفت: در این مدت 16میلیون و 329هزار و 137تن کالا به ارزش هفت میلیارد و 265میلیون و 749هزار و 464 دلار از طریق گمرک بندر امام به کشور وارد شده است.
به گفته وي، عمده واردات صورت گرفته از طریق بندر امام، غلات، نهاده‌های دامی و کشاورزی، تجهیزات مکانيکی و راهسازی، خودرو و لاستیک بوده است.
ناظر گمرکات خوزستان ادامه داد: میزان واردات کالا از گمرک بندر امام درمقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن 38درصد و از لحاظ ارزش چهار درصد افزایش نشان می دهد.
جعفری تصریح کرد: گمرک بندر امام به لحاظ حجم تجارت خارجی پس از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان فعال ترین واحد گمرکی کشوراست.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments