شیمی دریا در دانشگاه خلیج فارس بوشهر تدریس می‌شود

در راستای افزایش رشته‌های تحصیلی دانشگاه خلیج فارس بوشهر از سال آینده رشته شیمی دریا در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه تدریس می‌شود.
به گزارش سی نیوز، رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر با بیان مطلب بالا و اشاره به اینکه افزایش رشته‌های تحصیلی در دانشکده دریایی دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر همواره یکی از مهمترین دغدغه های مدیریتی این دانشگاه مطرح بوده است، افزود:  با تلاش‌های صورت گرفته موفق شدیم موافقت وزارت علوم را برای تدریس رشته شیمی دریا در مقطع ارشد در دانشگاه خلیج فارس بوشهر اخذ کنیم. پیش از این نیز موفق به اخذ مجوز برای تدریس رشته محیط زیست دریا در مقطع ارشد شده بودیم.
عبدالمجید مصلح با اشاره به اینکه قصد داریم رشته های شیلاتی را در دانشکده کشاورزی دانشگاه خلیج فارس بیشتر توسعه دهیم، تاکید کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قصد داریم رشته های دانشکده علوم و فنون دریایی خلیج فارس بوشهر را افزایش دهیم؛ به همین منظور هماهنگی‌های لازم با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت گرفته است و ایجاد رشته‌های جدید در حال طی کردن مراحل لازم است.
به گفته وی، اکنون دانشگاه خلیج فارس در رشته‌های شیلاتی و کشتی‌سازی در رتبه‌های برتر کشور از نظر سطح علمی و آموزشی است که امیدوایم با توسعه رشته های جدید و ارتقاء سطح علمی دانشگاه بتوانیم در دیگر رشته‌های تحصیلی نیز جزو دانشگاه‌های برتر کشور باشیم.
مصلح با اشاره به پذیرش 26 دانشجوی دکتری در 12 کد رشته این دانشگاه به مانا گفت: اکنون 30 دانشجوی دکتری در دانشگاه خلیج فارس در حال تحصیل هستند.همچنین پنج هزار دانشجوی این دانشگاه در 25 رشته کارشناسی، یک رشته کاردانی، 43 رشته کارشناسی ارشد و 12 رشته دکتری تحصیل می‌کنند.
مصلح از افزایش پذیرش دانشجو در دانشگاه خلیج فارس بوشهر خبرداد و افزود: ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه خلیج فارس امسال به یک‌هزار و 232 نفر رسیده است که نسبت به سال قبل 98 درصد افزایش دارد.
وی همچنین به سند راهبردی دانشگاه خلیج فارس بوشهر اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین اهداف این سند راهبردی احداث پردیس دریایی دانشگاه خلیج فارس بوشهر است که قرار است در قالب سه دانشکده علوم و فناوری‌های زیستی دریایی، کسب و کار دریا و مهندسی دریا و سواحل احداث شود. اما طراحی ساخت این پردیس هنوز به اتمام نرسیده و اعتبارات لازم به منظور ساخت این پردیس دریایی برآورد نشده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments