شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به کمک گردشگری دریایی آمد

کمیته گردشگری دریایی در راستای اجرایی کردن سند توسعه دریا اوایل امسال از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی ایجاد می‌شود.
مدیر کل اداره برنامه ریزی گردشگری سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری با بیان مطلب بالا و اشاره به اینکه از مواردی که شورای عالی انقلاب فرهنگی در دستور کار خود قرار داده است، تهیه سند توسعه دریاست، افزود: ضرورت تهیه این سند به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ابلاغ شد و از سوی این معاونت ماموریت تهیه سند توسعه دریا به دانشگاه صنعتی شریف محول شد.
محمد رضا پوینده، گفت: دانشگاه شریف نیز سند توسعه دریا را در قالب هشت کمیته تعریف کرده است که یکی از این کمیته‌ها، گردشگری دریایی است.
وی با اشاره به اینکه گردشگری دریایی به عنوان هدف اصلی در راستای توسعه دریا عنوان شده است، تاکید کرد: بر اساس این سند باید شرایطی فراهم شود تا هر ایرانی حداقل در سال یک سفر دریایی داشته باشد. به این ترتیب در آینده نزدیک ایران به قطب گردشگری دریایی منطقه تبدیل می‌شود.
پوینده گفت: از آنجا که سازمان بنادر و دریانوردی اصلی ترین متولی دریاست لذا سند تهیه شده در بخش گردشگری دریایی برای تاییدیه نهایی از سوی شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به این سازمان ارسال شده و در صورت تایید نهایی سازمان بنادر و دریانوردی، کمیته گردشگری دریایی نیز از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل می‌شود.
وی ادامه داد: در این کمیته نیز نمایندگان ارگان‌های مختلف مرتبط با امور دریایی نیز حضور فعال دارند و در قالب این کمیته می‌توانیم با انجام هماهنگی‌های بین بخشی در توسعه هر چه بیشتر گردشگری دریایی اقدامات موثرتری را انجام دهیم.
مدیر کل اداره برنامه ریزی گردشگری سازمان میراث فرهنگی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود اوایل امسال از سوی شورای‌عالی انقلاب فرهنگی و در راستای اجرایی کردن سند توسعه دریا، کمیته گردشگری دریایی ایجاد می‌شود.
وی در ادامه سخنان خود به فعالیت ستاد ساماندهی و مدیریت یکپارچه سواحل کشور اشاره کرد و گفت: سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری یکی از مهمترین اعضای این ستاد است. در این ستاد اقدامات موثری در راستای توسعه گردشگری در سواحل و دریا در دست انجام است.
به گفته پوینده، با اقدامات مشترکی که از سوی ارگان های مختلف کشور در راستای توسعه گردشگری دریایی در دست انجام است، می توان به راحتی آینده روشنی را برای گردشگری دریایی کشور ترسیم کرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments