شناورهای فرسوده برای بیمه نوسازی کنند

معاون فنی بیمه کارآفرین با تاکید بر ضرورت نوسازی ناوگان شناورهای فرسوده گفت: هیچ شرکت بیمه‌ای حاضر به صدور بیمه نامه برای شناورهای فرسوده فعال در آبهای جنوبی نیست.

به گزارش سی نیوز، پرویز موقویی افزود: یکی از مهمترین بخش‌های خدمات بیمه، صدور بیمه نامه برای شناورهای فعال در آب‌های داخلی و بین‌المللی است.
وی با اشاره به اینکه بیمه کردن شناورها از اهمیت ویژه‌ای برای مالکان آنها برخوردار است، ادامه داد: شرکت‌های بیمه‌ای نسبت به بیمه کردن شناورهای کوچک که شامل لنج‌ها هم می‌شود بسیار با احتیاط عمل می کنند. در این میان میزان کارکرد شناور و سن آنها در بیمه کردن شناور از اهمیت بالایی برخوردار است و شناورهای فرسوده هرگز بیمه نمی‌شوند.
معاون فنی بیمه کارآفرین گفت: با توجه به میزان سرمایه شرکت‌ها، برای شناورهای آنها چه لاینر و غیر لاینر بیمه نامه صادر می‌شود. آنچه در بیمه کردن شناورها از اهمیت زیادی برخوردار است این است که در زمان صدور بیمه نامه تمام ملاحظات فنی از سوی شرکت بیمه کننده انجام شود.
وی در خصوص بیمه باربری شناورها بیان کرد: علاوه بر بیمه بدنه شناورها، بیمه بار آنها نیز توسط شرکت های بیمه کننده تامین می‌شود. در حال حاضرصدور بیمه نامه بار نیز با ملاحظات فنی و میزان تناژ شناور توسط شرکت بیمه کننده مورد بررسی قرار می گیرد.
موقویی با اشاره به اینکه سالم بودن کامل شناور در هنگام بیمه شدن دارای اهمیت ویژه ای برای شرکت بیمه کننده در هنگام صدور بیمه باربری است، تاکید کرد: مالکان شناورها با بیمه کردن شناور در واقع سرمایه خود را زیر پوشش و حمایت کامل قرار می دهند.
وی گفت: دولت باید در راستای نوسازی ناوگانهای کوچک باربری و مسافربری اقدامات لازم و موثر را انجام دهد تامالکان این شناورها بتوانند نسبت به نوسازی شناور خود اقدام کنند. هماکنون بخش زیادی از ناوگان باربری فعال در آب‌های جنوبی کشور را لنج‌های سنتی تشکیل می‌دهند که باید هر چه سریعتر نسبت به نوسازی این شناورها اقدام شود.
این کارشناس بیمه ادامه داد: اگر شناوری فرسوده باشد هرگز هیچ شرکت بیمه ای حاضر به صدور بیمه نامه برای آن نیست به این ترتیب با نوسازی ناوگان مالکان شناورها به راحتی می‌توانند نسبت به بیمه شناور خود اقدام کنند. از سوی دیگر با نوسازی ناوگان، شرکت های بیمه ای نیز با اطمینان خاطر بیشتر اقدام به بیمه تعداد بیشتری شناور خواهند کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments