شناورهای خارگ نوسازی می‌شود

مدیرعملیات شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: برای افزایش ضریب ایمنی درعملیات پهلو دهی و جداسازی نفتکش‌ها شش شناور جایگزین شناورهای موجود شرکت پایانه‌های نفتی خارگ می‌شود.

به گزارش سی نیوز، محمد کاظم نیکنام در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شش شناور با تلاش شرکت‌های داخلی ویژه پایانه‌های نفتی خارگ ساخته می‌شود افزود: پایانه‌های نفتی خارگ سفارش ساخت شش فروند شناورعملیاتی به سازندگان داخلی ارائه کرده است.
وی با اشاره به اینکه تامین شناورهای مورد نیاز از طریق سازندگان داخلی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است، اضافه کرد: با توجه به اینکه صنایع دریایی کشور از توانمندی بالایی در ساخت شناورها برخوردار است سفارش ساخت شناورهای دریایی با هدف حمایت از ساخت داخل و در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی است.
مدیرعملیات شرکت پایانه‌های نفتی ایران با تاکید بر اینکه افزایش ضریب ایمنی درعملیات پهلودهی و جداسازی نفتکش ها و صرفه جویی در دموراژ نفتکش های ورودی به پایانه ها را از مهمترین اهداف نوسازی و افزایش شناورهای شرکت است، گفت: سفارش خرید شناورهای عملیاتی از سازندگان داخلی علاوه بر حمایت از ساخت داخل از خروج مقدار زیادی ارز از کشور جلوگیری خواهد کرد.
وی با بیان اینکه سیاست این شرکت نوسازی ناوگان با تکیه برتوان داخلی و مطابق با استانداردهای بین المللی سازمان دریانوردی جهانی (IMO)است، افزود: ساخت شناورهای ویژه حمل مسافر، اورژانس دریایی و گشت حراست از مهمترین سفارش‌های این شرکت به سازندگان داخلی است و پیش بینی می کنیم این شناورها در یک سال آینده به این شرکت تحویل شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments