شرایط جدید سازمان بنادر برای کشتی میرزاکوچک خان

مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان از تلاش برای رونق گردشگری دریایی و ترویج سفرهای دریایی با همکاری ارگان های مرتبط خبر داد و گفت: نخستین جلسه گردشگری دریایی در سال جدید با حضور اعضای منتخب در محل استانداری گیلان و به ریاست معاون عمرانی استاندار برگزار شد.
به گزارش سی نیوز، سید علی نعیمی افزود: در این جلسه مقرر شد تمام ارگان های مرتبط با امور دریا نسبت به ترویج فرهنگ دریایی و نیز مساعدت لازم در جهت شروع مسافرتهای دریایی با هدف تفریحی اقدام کنند. همچنین اعلام شد بر اساس تاکیدات رئیس سازمان بنادر و دریانوردی تمام امکانات لازم در بندر انزلی برای شروع مسافرت های دریایی از این بندر که شامل اسکله مسافری و ترمینال مسافری است در اختیار سرمایه گذاران بخش خصوصی که اقدام به خرید شناور مسافری کنند، قرار خواهد گرفت.
وی با تاکید بر اینکه  درخواست مالک کشتی میرزا کوچک خان مبنی بر آغاز فعالیت های گردشگری و مسافری این کشتی درآبهای گیلان در جلسه گردشگری استان مورد بررسی قرار گرفت، افزود: از بررسی های انجام شده مشخص شد که کشتی میرزا کوچک خان برای آغاز فعالیت های تفریحی لازم است به استانداردهای لازم برسد و در این راستا باید مدارک لازم تهیه شود.
نعیمی ادامه داد: پس از اخذ مجوزهای لازم توسط مالک این شناورها ار ارگان های ذی ربط، اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان می‌تواند مجوز تردد این شناور در آبهای گیلان از اسکله بندر انزلی را صادر کند.
به گفته نعیمی، از چهار ماه پیش تاکنون کشتی میرزا کوچک خان در یکی از اسکله های بندر انزلی پهلو گرفته است.
معاون عمرانی استاندار ضمن تقدیر از عملکرد اداره بنادر و دریانوردی استان گفت: مالک کشتی میرزاکوچک خان هر چه سریعتر نسبت به استانداردسازی کشتی و اخذ مدارک لازم اقدام کند تا به این ترتیب هر چه سریعتر شاهد آغاز مسافرت های دریایی در آبهای گیلان توسط این کشتی باشیم.
نعیمی ادامه داد: مالک کشتی نیز در این جلسه خواستار همکاری شهرداری برای اختصاص زمین مناسب به منظور ساخت اسکله تفریحی برای پهلودهی کشتی میرزا کوچک خان شد.
مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: پیش بینی می شود در صورت اخذ مجوزهای لازم ظرف یک ماه آینده شاهد آغاز به کار کشتی میرزا کوچک خان در آبهای گیلان و رونق گردشگری دریایی در آبهای استان گیلان باشیم.
داریوش توکلی، مالک کشتی میرزاکوچک خان نیز در خصوص برگزاری جلسه گردشگری دریایی به مانا گفت: در این جلسه مشکلات و موانع موجود بر سرراه آغاز فعالیت کشتی میرزاکوچک خان بررسی شد.
وی با اشاره به اینکه کشتی میرزاکوچک خان می تواند به عنوان یکی ازمهمترین ظرفیت های گردشگری دریایی کشور مطرح باشد، افزود: در این جلسه معاون عمرانی استاندار و مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی استان قولهای مساعدی جهت راه اندازی فعالیت کشتی میرزا کوچک خان دادند تا ظرف چند روز آینده برای اختصاص خط دریایی ویژه به کشتی میرزاکوچک خان اقدام خواهد شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments